Microsoft opäť odložil (a možno zrušil) Surface Phone

Surface Phone

Windows Phone nebol nikdy bestsellerom. Telefóny s ním však mali niečo do seba, mali nízku cenu, plynulý OS a dlhú výdrž batérie. HTC M8 bol dokonalým príkladom, keď verzia s Androidom vydržala 10 hodín na nabitie, kým verzia s WinPhone vydržala dvakrát toľko.

Systému Windows Phone sa však nikdy nepodarilo preraziť v pravom slova zmysle a aj keď má svojich dlhodobých fanúšikov, bolo ich len pár percent. Tie sa navyše v posledných mesiacoch zmenšili, keďže podľa novej štatistiky nájdeme iOS a Android na 99,1% všetkých telefónov na svete. A zrejme aj to je jeden z dôvodov, prečo sa projekt Surface Phone znovu odložil a možno aj zrušil.

Existuje ich však viacero. Surface Phone mal disponovať procesorom od Intelu, no ten v posledných týždňoch získal licenciu na výrobu ARM čipov. Ešte o niečo skôr prestal pracovať na mobilných procesoroch s architektúrou Intel x86, čím vlastne Microsoft prišiel o dôležitého partnera. Microsoft sa tak narýchlo spojil s HP a spolu vytvorili zaujímavú novinku Elite x3. Tú by sme mohli pokladať za duchovného nástupcu Surface Phone – je najrýchlejší telefón s Windows 10 na trhu, má veľký displej, je stvorený pre Continuum a aby toho nebolo málo, tak má aj reproduktory od Bang&Olufsen. Takže tak.

Microsoft sa však nechce vzdať a dáva projektu ďalšiu, možno už poslednú šancu. Surface Phone by mohol vyjsť buď na jeseň 2017 alebo najneskôr v roku 2018.

HP Elite x3

via PhoneArena

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Tiež by ťa mohlo zaujať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nastavenia ochrany súkromia

Zrušiť účet?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?