Aká bude cena Project Scorpio?

Xbox One Scorpio

Otázka, ktorá nedala spať prakticky žiadnemu Xboxerovi, už môže mať pomaly odpoveď. Koľko bude stáť Project Scorpio?

Nová konzola z dielne Microsoftu má vyjsť koncom tohto roka a aj keď Microsoft predstavil jej kľúčové parametre, konzola ako taká ešte nebola ukázaná vo svojej finálnej podobe a tak môžeme nad niektorými vecami len špekulovať. Jednou z nich je aj cena, o ktorej nám doteraz Microsoft povedal len toľko, že bude vyjadrovať vysoký výkon, ale zároveň cene konzoly. Podľa špekulácií by tým pádom cena nemala v dnešnej dobe presiahnuť 500€.

Analytik Michael Pachter, ktorý sa síce nedokáže trafiť do hier ale zato ceny vie odhadnúť skvelo, vraví, že cena konzoly bude 399 dolárov. Argumentuje hlavne kompetitívnosťou a hovorí, že ak bude cena rovnaká ako pri PlayStation 4 Pro, ľudia si za tú cenu radšej vyberú to výkonnejšie riešenie. Na druhú stranu, ľudia z Microsoftu už vraveli, že ich cieľom nie je spraviť konzolu, ktorá má konkurovať PS4 Pro, ale má ísť o hi-end riešenie pre Xboxerov.

Pachter zároveň vo svojej správe uviedol, že očakáva zníženie ceny PlayStation 4 na 199 dolárov a taktiež pokles ceny PS4 Pro. Nepovedal, o koľko, ale my tipujeme, že ak by k tomu došlo, tak cena klesne o $50.

Project Scorpio

via TheWolfHall.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Tiež by ťa mohlo zaujať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nastavenia súkromia