Phil Spencer: Zrušiť Scalebound bolo ťažké

Scalebound

Rozhodnutie zrušiť vývoj Scalebound sklamalo obrovské množstvo xboxerov. Vyzeralo to ako nádejný titul a Xbox mohol mať pod svojimi krídlami ďalšiu exkluzívnu značku.

Scalebound však podľa včerajších špekulácií a následného oznámenia od Microsoftu bol skutočne zrušený. Vývoj mal pritom skončiť niekoľko mesiacov dozadu, krátko po veľtrhu Gamescom 2016. Hra pritom mala vyjsť ešte v roku 2015, no posledné špekulácie naznačovali, že nestihne ani plánované vydanie v apríli/dubnu 2017. Microsoft tak namiesto nalievania ďalších peňazí do vývoja hry, ju radšej zrušil.

A že to bolo ťažké rozhodnutie, na svojom Twitteri povedal aj samotný šéf Xbox divízie, Phil Spencer. V reakcii na tweet od The Inner Circle tiež vravel, že aj jeho toto rozhodnutie mrzí, no vo výsledku verí, že to tak bude pre Xboxerov lepšie. Naďalej totiž ostáva verný line-upu hier, ktoré chce Microsoft vydať v tomto roku. Medzi titulmi máme očakávať napríklad Cuphead, State of Decay 2, Crackdown 3 (ak nebol zrušený) a aj niekoľko ďalších hier.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Tiež by ťa mohlo zaujať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nastavenia súkromia