Project Scorpio začínal ako pretaktovaný Xbox One S

Project Scorpio Concept Final

V čerstvo uverejnenom rozhovore s Philom Spencerom zverejnil youtube kanál Xbox On aj ďalšie zaujímavé informácie o pripravovanej konzole Project Scorpio.

Asi najzaujímavejšou informáciou z tejto story bolo, že Project Scorpio začínal pôvodne ako pretaktovaný Xbox One S. To bol prvý krok k tomu, aby Microsoft zistil, ako veľa výkonu sa dokáže zmestiť do kompaktných rozmerov. Pôvodný Xbox One bol terčom posmeškov pre svoje obrovské rozmery a aj preto Microsoft zapracoval na výraznom zmenšení rozmerov. Okrem toho je One S prvou konzolou od Microsoftu, ktorá má vstavaný zdroj a rovnako tomu bude aj v prípade Project Scorpio. Ten bude mať taktiež vstavaný zdroj a je zrejmé, že odteraz už aj každý ďalší Xbox, ktorý vyjde.

Tento prototyp „pretaktovaného Xbox One S“ mal Phil Spencer doma už pár mesiacov, aby si vyskúšal, ako to funguje a či sa neprejavia nejaké problémy. Potom začali práce na finálnom zariadení, ktorého predprodukčný kus už má Spencer doma asi mesiac. Spencer tiež povedal, že k najčastejším otázkam patrí: „Ako vyzerá? Koľko stojí? Ako sa volá?“. Čo sa tej ceny týka, tak Phil Spencer povedal, že je [UTAJENÉ].

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Tiež by ťa mohlo zaujať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nastavenia súkromia