Project Scorpio je dostatočne výkonný, aby mal vlastné verzie hier

Project Scorpio Teaser

Microsoft spravil niečo naozaj neobvyklé a začiatkom mesiaca nám potvrdil finálne parametre Projectu Scorpio a dokonca nám ukázal, ako vyzerajú devkity. Firma tým porušila moderný trend zatajovania informácií až do momentu, než ich niekto leakne alebo sa oficiálne potvrdia.

Takéto neobvyklé odhalenie však prinieslo svoje ovocie – minimálne našu redakciu tieto veci nahypovali. Svoj podiel na tom mal tiež screenshot Forzy na Scorpiu, ako aj zbierka grafických porovnaní medzi Xbox One a Project Scorpio. Na screenshotoch sme tiež mohli vidieť, že vývojári môžu využiť výkon Scorpia na zvýšenie grafických detailov. Phil Spencer však nevylučuje ani, že sa výkon novej konzoly môže využiť na exkluzívny obsah.

Project Scorpio Ladybug Demo Enhanced

Možnosť tu je, no nepriklonilo sa k nej toľko vývojárov, ako by si Spencer predstavoval. Aspoň v súčasnosti vidí väčšina tímov v Microsoft Studios výhodu Scorpia v tom, že môžu drasticky vylepšiť grafiku a môžu zaviesť podporu 4K. Exkluzívny obsah pre Scorpio tak môže byť aspoň na ďalších pár rokov tabu. Ak by k tomu ale došlo, čo si pod rozdielmi predstavovať? Ako prvé mi napadlo, že taký Resident Evil 7 bude na Scorpiu podporovať VR a na One vôbec. Ale vylúčený nie je ani taký scenár, aký platil pri Forze Horizon 2. Verzia pre Xbox 360 mala len taký čiastočne otvorený svet, kým verzia pre Xbox One bola naozaj openworldová.

Project Scorpio Forza 4K

Ťažko povedať, čo je Scorpio vlastne zač. Microsoft opisuje konzolu dvojako. Jednak ju pokladá za súčasť rodiny Xbox One a veľa obsahu, ktorý na Scorpio vyjde, bude dostupný aj na Xbox One. No zároveň, Phil Spencer na E3 vravel o budúcnosti bez generácií, kedy skrátka novší hardvér bude spätne podporovať všetko, čo vyšlo. Teda že Scorpio predstavuje v určitej miere „next-gen“, ktorý bude pár rokov na rovnakej lodi ako Xbox One a neskôr, keď nastane čas, tak sa ukončí softvérová podpora pre Xbox One a všetko sa bude vyvíjať už len na Scorpio a novšie.

via The Guardian

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Tiež by ťa mohlo zaujať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?