Takto vyzerá Final Fantasy XV na Xbox One X

Final Fantasy 4K HDR

Nemusíme pripomínať, že japonci to s grafikou vedia a preto niet divu, že Final Fantasy XV patrí k najkrajším hrám tejto generácie. Square Enix chce, aby jeho hry vyzerali skvelo na každej platforme a to isté bude platiť aj o Xbox One X verzii hry.

Preto sa Square Enix podelilo s fanúšikmi o dvojicu 4K screenshotov, ktoré boli odfotené na Xbox One X. Vydavateľ však zatiaľ nekomentoval, či Final Fantasy XV pobeží v natívnom 4K alebo využije rôzne techniky, ktoré umožnia dosiahnuť toto rozlíšenie.

Final Fantasy XV Xbox One X

Jednou z možností je napríklad dynamické rozlíšenie, kde by hra pri náročných scénach dočasne znížila rozlíšenie. Možnosťou je tiež checkerboarding. Túto techniku využíva hra na PS4 Pro. Beží tam v 1800p na 30fps. Tiež sa objavilo tvrdenie, že Final Fantasy XV pre Xbox One X môže pobežať v 2560 x 1440 pri 60fps. Rozlíšenie by to bolo síce nižšie oproti PS4 Pro, zato by sa tu hráči dočkali rýchlejšieho framerate.

Ale rozhodne netreba vyššie uvedené možnosti brať za samozrejmosť. Ide o domnienky odborníkov, nie o vyhlásenie firmy. Tá je zatiaľ ticho a viac nám dá vedieť v nasledujúcich mesiacoch. Už tento mesiac ale vydá expanziu Episode Prompto spolu s bezplatným Regalia Type-D updatom. Expanzie sú dostupné zvlášť, ale aj v Season Passe.

Final Fantasy XV Xbox One X

via WCCFTech

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *