Microsoft povedal, ako je na tom VR pre Xbox One X

Xbox VR virtuálna realita
Keď Microsoft pred rokom oznámil Xbox One X, spoločnosť sľubovala vysokokvalitnú virtuálnu realitu a tituly ako Fallout 4 VR, ktorý sa rysuje ako konzolová Xbox exkluzivita. Lenže tento rok zrazu akékoľvek zmienky o VR zmizli.

Dokonca aj počas eventu v San Franciscu, kde sa Microsoft intenzívne venoval svojej Mixed Reality platforme, ignoroval Xbox a aj keď oznámil Halo Recruit titul, oznámil ho len pre PC. Konzole sa začal šéf HoloLens tímu Alex Kipman venovať až vtedy, keď obdržal otázku z publika.

„O našej VR stratégii pre Xbox sme boli celkom otvorení. Odpoveďou je: Keď si predstavíte zmiešanú alebo virtuálnu realitu v obývačke, do veľkej miery chcete veľký priestor a káble na správnom mieste. Neveríme, že súčasný stav VR v obývačke, kde je treba mať headsety a káble po celej miestnosti – je ten správny zážitok. Preto sme nateraz dali prednosť PC, kde sú káble na správnom mieste, kde je na správnom mieste výkon CPU aj GPU. Časom ale určite budeme mať MR na Xboxe, ale dnes nie je nič, čo by sme mohli oznámiť,“ prehlásil Alex Kipman.

Viacmenej zopakoval to, čo povedal Phil Spencer pred pár mesiacmi, keď povedal, že Xbox One X je po výkonnostnej stránke fajn, ale hlavný problém predstavujú káble. Microsoft tak zrejme pracuje na bezdrôtovom headsete pre One X, o ktorom si ale Spencer myslí, že je vzdialený ešte pár rokov. Výsledok by ale mohol stáť za to.

Lenovo VR Holographic Prototype

Foto: The Verge

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Tiež by ťa mohlo zaujať...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nastavenia súkromia