Destiny 2 beží v 4K rozlíšení na Xbox One X

Destiny 2
Marketingová dohoda medzi Sony a Bungie, tvorcami Destiny 2, vyvolala vlnu kontroverzie už na E3. Ešte počas konferencie sa objavili správy, že Sony v rámci dohody požadovalo, aby hra nevyzerala lepšie na Xbox One X. Kvôli tejto správe sa znieslo voči Sony množstvo kritiky.

Správu vtedy totiž uviedol do pozoru redaktor portálu Gamespot, ktorý prehlásil, že hra jednoducho nemôže bežať na Xbox One X lepšie, pretože marketingové práva na hru vlastní Bungie. Hra však už vyšla, rovnako tak aj konzola a teraz tu máme aj nejaké tie oficiálne správy o tom, čo hra ponúka na One X. A správy sú to vskutku radostné.

Bungie totiž potvrdilo, že hra využíva HDR a 4K rozlíšenie na Xbox One X, zatiaľ čo na PS4 Pro využíva adaptívne rozlíšenie. Štúdio však nepriblížilo detaily k tomu, či sa jedná o natívne rozlíšenie alebo sa využíva metóda typu checkerboarding. Na verdikt si počkáme zrejme ešte pár dní, pokiaľ DigitalFoundry vydajú porovnávacie video. Titul je však naďalej na všetkých platformách s výnimkou PC obmedzené na 30fps. Dôvodom je fairplay, keďže 60fps by mohlo zvýhodniť hráčov.

Destiny 2 Io

Oblohu na Io dotvára gigantický Jupiter

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Tiež by ťa mohlo zaujať...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    fairplay??? bulshit!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nastavenia súkromia