EA odstránila mikrotransakcie zo Star Wars Battlefront 2!

EA Kylo Ren
Nekončiaca kritika, vyhrážky smrťou a najnovšie aj vyšetrovanie belgickými úradmi sa postarali o zmenu k lepšiemu. Už to vyzeralo, že EA premení Star Wars Battlefront 2 na obyčajnú dojnú kravu, keďže hra mala ponúkať loot boxy s náhodným obsahom a zvýhodňovala hráčov, ktorí boli ochotní si za obsah radšej zaplatiť.

Systém mikrotransakcií v novej Star Wars hre pobúril komunitu natoľko, že EA ešte pred vydaním spravila niekoľko veľkých zmien. V prvom rade znížila ceny prémiových postáv o 75%, takže odomknúť Darth Vadera už nepotrvá 40 hodín hrania, ako tomu bolo pôvodne. Lenže ani to nestačilo na to, aby EA upokojila tábor poriadne nahnevaných hráčov a štátnych úradníkov. Možno práve začínajúce vyšetrovanie v Belgicku bolo poslednou kvapkou, pre ktorú sa EA rozhodla spraviť neobvyklý krok.

„Počujeme vás hlasne a zreteľne, takže vypíname všetky mikrotransakcie. Budeme viac času tráviť počúvaním, úpravou, balancovaním a vylaďovaním. Znamená to, že možnosť kúpiť kryštály v hre nefunguje a všetok progres sa bude dať odomykať hraním hry. Možnosť zakúpiť kryštály bude neskôr znovu pridaná, až vyladíme hru. Viac o tom povieme neskôr,“ píše generálny manažér DICE, Oskar Gabrielson. Ako ale vidíme, jedná sa len o dočasné rozhodnutie a neskôr sa poplatky do hry znovu vrátia. Je ale možné, že v prerobenej a hráčsky-prívetivejšej forme.

Battlefront 2 DICE vs EA

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Tiež by ťa mohlo zaujať...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    EA je banda kreténov a Disney je v tom naočená po uši.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nastavenia súkromia