Tak Microsoft predsa len priniesol nejaké to hardvérové oznámenie. Ale asi to nie je to najlepšie, čo sme čakali. Microsoft totiž oznámil koniec jednej veľkej éry: prestal vyrábať Xbox 360. To znamená, že teraz už ostanú v predaji len posledné kusy, ktoré stihli byť vyrobené pred týmto oznámením. Až budú posledné kusy dopredané, v obchodoch nájdeme už len najnovší Xbox One, ktorý je našťastie spätne kompatibilný s hrami pre Xbox 360. Aj keď teda ponuka je dnes ešte malá a postupne sa dopĺňa. Microsoft však bude mať čo dobiehať.
Za 10 rokov existencie vyšlo cez 4 000 hier pre Xbox 360, spätne kompatibilných je však zatiaľ len niečo medzi 150-200. „Xbox 360 pre nás v Microsofte znamená naozaj veľa a aj keď sme s ním zažili úžasné momenty, realita pri výrobe 10-ročného produktu je dnes taká, že nás začína trápiť. Práve preto sme sa rozhodli ukončiť výrobu nových konzol Xbox 360. Budeme predávať existujúci sortiment, s dostupnosťou odlišujúcou sa v závislosti od krajiny.“
Našťastie, Microsoft bude naďalej podporovať službu Xbox Live na Xboxe 360, konieckoncov hry sú spätne kompatibilné a rovnako tak je podporovaný aj multiplayer v nich, ktorý je navyše cross-gen. Ak teda ešte zvažujete, či si Xbox 360 kúpiť, mali by ste rýchlo premýšľať. Stále ide totiž o skvelú konzolu, ktorá si vytvorila podobný status ako napríklad legendárna PlayStation 2. Tak… Ďakujeme, Xbox 360!
Pozn.:
- Služba Xbox Live bude na X360 naďalej podporovaná pre multiplayer, prístup k aplikáciám, Games with Gold a aj k zľavám Deals with Gold
- Servery Xbox Live pre X360 budú naďalej bežať
- Viac ako 4 000 hier pre X360 ostáva v predaji, dokým nebudú tieto kusy kompletne vypredané.
- Technická podpora naďalej zotrváva
- Spätná kompatibilita s hrami na Xboxe 360 bude naďalej zadarmo

