Project Scorpio zmení dizajn obalov hier pre Xbox

Plays on Xbox One and Xbox 360

Koniec konzolových generácií, ako sme ich poznali. To je budúcnosť platformy Xbox a v redakcii vítame tento krok s otvorenou náručou. Znamená to oveľa dlhšiu softvérovú podporu pre súčasný Xbox One a zároveň to dáva možnosť výberu upgadu až vtedy, keď to človek uzná sám za vhodné. Project Scorpio je prvý v poradí; niekoľko rokov po ňom príde niečo ďalšie.

Microsoft jednoducho odstraňuje bariéry a všetko, čo vyšlo v minulosti pre Xbox One a Xbox One S, bude podporované aj na Project Scorpio a budúcich konzolách. V takom prípade je vysoko pravdepodobné, že Microsoft zmení dizajn obalov pre hry. Nielen tých pre Scorpio, ale aj tých pre Xbox One. Jednoducho sa zmení všetko. K lepšiemu.

Fallout 3 Xbox One Cover

Aj keď už dnes existuje spätná kompatibilita s Xbox 360, nevedia o nej všetci. Veľakrát som si všimol, že ľudia o funkcii nevedia a podaktorí sú dokonca skeptickí, keď vidia na obale obrovský nápis Xbox 360 miesto Xbox One. V USA sa to mení k lepšiemu, tam spätne kompatibilné hry dostali nový obal, na ktorého vrchu nájdeme zelenú lištu s potlačou Xbox 360 a Xbox One. Prikladám ju nižšie. Lenže ako sa to vyrieši v prípade Scorpia a ďalších?

Jednoducho zmizne názov konkrétnej konzoly. Po novom už na obaloch nájdeme iba logo XBOX, presne ako to je teraz pri novom príslušenstve. Ovládače, Kinect adaptér a mnohé nové doplnky pre Xbox One už na sebe vôbec neobsahujú slovíčko One. Je tam veľký nápis Xbox a na boku krabice je uvedený zoznam podporovaných platforiem – Xbox One S, PC. A takto to bude aj pri hrách. Predná strana obalu bude disponovať iba nápisom Xbox vo vrchnej časti a vzadu dole, tam kde je tá šedá pasáž s copyrightom a inými bežnému človeku nepotrebnými informáciami, bude zoznam podporovaných zariadení.

Xbox Scorpio Game Cover Sample

Xbox One cover template for creating custom covers. Template by Saikuro

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

2 komentáre

  1. Danny píše:

    Xbox 4K
    Xbox VIII
    Dobrý ?

Pridaj komentár