Installation 01 od fanúšikov Halo dostalo štvorminútový trailer

Installation 01

Mnohí PC hráči by si radi zahrali Halo. Nevyzerá to, že by Microsoft dnes nejaké pripravoval a možno to je dôvod, prečo odobril projekt Installation 01.

Jedná sa o fanúšikovský projekt, ktorý má priniesť PC hráčom ten pravý Halo zážitok, ktorý si mohli naposledy vychutnať pri Halo 2. Partia 30-tich zanietených fanúšikov z celého sveta sa spojila a začala robiť na takejto hre. Zatiaľ nie je jasné, či bude ponúkať singleplayer, keďže ten je v sérii Halo najdôležitejší. S istotou však ponúkne multiplayer, keďže Installation 01 trailer ukazoval práve ten.

Microsoftu ani štúdiu 343 Industries tento projekt nevadí, odobrili ho, no tvorcovia sa musia držať určitých pravidiel. Keďže im práva na Halo nepatria, tak hra nesmie zarábať peniaze. Plus, aby všetko išlo podľa predstáv, musia tvorcovia aktívne jednať so štúdiom 343 Industries – informovať ich o postupe a prípadne s nimi prediskutovať ďalšie možnosti.

Od Microsoftu je rozhodne milé gesto, že povolil takýto projekt, aj keď vlastne sa tomu ani nedivíme. Spoločnosť si takto môže jednak zistiť, či je o Halo na PC záujem, takže Halo 6 by mohlo byť Play Anywhere. Zároveň môžu časom ponúknuť fanúšikom pracovné pozície v štúdio 343 Industries, takže by mohli svoj talent zužitkovať v komerčných projektoch. A v neposlednom rade to skráti čakanie na Halo 6.

via Kotaku; Sector

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *