Above: Letecká akčná adventúra s prvkami RPG sa ukazuje v prvom traileri

Above Game
Pravdupovediac, kým v rokoch minulých bol žáner leteckých hier plný titulov ako je Ace Combat, Flight Simulator alebo H.A.W.X., v tejto generácii nájdeme len zopár hier bez väčšieho mena. Preto poteší každý prírastok a jedným z nich je aj pripravovaná hra Above.

Above bude leteckou akčnou adventúrou s prvkami RPG, v ktorej budú hráči pilotovať lietadlo a plniť questy vo svete, kde je lietadlo jediným spôsobom, ako sa niekam prepraviť. V hlbinách potopeného sveta totiž číhajú rôzne monštrá ako sú draky či kraken, ktorí môžu zaútočiť aj na lietadlo, ak letí príliš nízko. Nebezpečnosť tunajších vôd dokonca prinútila pirátov, aby sa aj oni presťahovali z morí do vzduchu a začali im vládnuť.

Vo svete, kde sa veľkosť obývateľnej zóny zmenšila na minimum, začínajú jednotlivé frakcie bojovať medzi sebou a narazíte ako na vzdušných pirátov, tak na vražedné kulty alebo nevinných osadníkov z rybárskych dediniek. Samozrejmosťou je potreba starať sa o svoje lietadlo, čo zahŕňa aj pravidelné tankovanie paliva alebo oprava v prípade, že sa dostanete do boja. Našťastie, nemusíte sa báť o to, že by ste svoje lietadlo nadobro stratili.

Vydanie je naplánované na začiatok roka 2019 pre PC a konzoly. Za vývojom stojí štúdio Mighty Moth a ide o jeho prvý projekt. Štúdio však bolo založené ľuďmi, ktorí majú s vývojom hier 10-ročné skúsenosti.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *