Microsoft mal v posledných mesiacoch odkúpiť a vytvoriť 4 nové štúdiá

Playground Games
Phil Spencer ešte minulý rok avizoval, že Microsoft bude viac investovať do first-party a teda že sa kvôli tomu dočkáme aj nových štúdií, ktoré budú spadať pod MS.

Včera sa objavila správa o možnej akvizícii Playground Games, kde bol na miesto vedúceho dosadený človek, ktorého Microsoft už v minulosti dosadil do čela iných firiem v čase akvizície. Tie zahŕňali napríklad štúdio Lionhead, štúdio Rare alebo dokonca LinkedIn. V prípade potvrdenia akvizície by to ale znamenalo, že Microsoft v poslednej dobe otvoril, respektíve odkúpil až štyri štúdiá.

Hneď na úvod sme sa dočkali otvorenia nového štúdia Avatar Studios Redmond. To má na starosti rozvoj nových avatarov, ktorí už nemajú byť viazaní len na konzolu, ale mali by byť súčasťou hlbšieho multiplatformového Xbox zážitku. Druhé štúdio bolo otvorené pravdepodobne len pred pár mesiacmi s tým, že o jeho existencii sme sa dozvedeli len v máji/květnu. Xbox Santa Monica bude mať pod vedením Darrella Gallaghera na starosti vývoj novej „AAAA“ exkluzivity. Štvrté A môže znamenať náznak toho, čo si o projekte myslí, v porovnaní s doterajšími exkluzivitami, Microsoft.

No a teraz by to boli dve štúdiá Playground Games. Firma má dve štúdiá a každé by malo byť zaneprázdnené vývojom inej hry. V jednom sa už tradične vyvíja nová Forza Horizon, zatiaľ čo v tom druhom sa údajne pracuje na vývoji nového Fable. V tejto chvíli sa leaky nevedia zhodnúť na tom, či ide o reboot značky alebo o pokračovanie v podobe Fable 4. Hlavné však je, že by Microsoft týmto projektom potešil viacerých, ktorých sklamal zrušením Fable Legends. Len je treba dúfať, že Microsoft nezruší tento.

Darrell Gallagher

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *