Ninja Theory a Obsidian hľadajú ľudí na vývoj nových AAA hier pre Xbox

Ninja Theory presents Hellblade Senua's Sacrifice

Dvojica štúdií, ktoré Microsoft v minulom roku kúpil, naberajú posily na vývoj zatiaľ neohlásených projektov. Hráčov navyše poteší fakt, že sa v oboch prípadoch jedná o AAA hry, teda vysokoprofilové projekty s obrovským budgetom a vysokou produkčnou kvalitou.

Štúdio Ninja Theory má v tejto chvíli 6 voľných pracovných miest spojených s vývojom neohlásenej AAA hry. Že štúdio pracuje na takomto projekte, vieme už dlhší čas, pričom sa má jednať o oveľa väčší projekt, než akým je chystaná PvP multiplayerovka Bleeding Edge (dojmy). Štúdio chce zároveň v novom projekte stanoviť latku pre real-time postavy. Vzhľadom k tomu, že ide o štúdio, ktoré pracovalo napríklad na Hellblade: Senua’s Sacrifice (a to bola malá hra!), sme naozaj zvedaví na kvality chystaného projektu.

Ďalšie štúdio rodiny Xbox Game Studios, Obsidian Entertainment, má v súčasnosti tri tímy a viac ako 200 zamestnancov. Jeden tím pracuje na Pillars of Eternity II, druhý tím pracuje na AAA projekte The Outer Worlds, ktorý vychádza už 25. októbra/října pod hlavičkou vydavateľa 2K Private Division. Tretí tím pracuje na zatiaľ neoznámenom projekte, ktorý pobeží na Unreal Engine 4. Podľa popisu 12-tich pracovných ponúk tiež vieme, že hra ponúkne cyklus dňa a noci, first-person pohľad a ručné + diaľkové súboje. Čerešničkou na torte je, že sa jedná o RPG hru. Otvorený svet je preto zrejme samozrejmosťou.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *