Copilot: Užitočná funkcia, ktorá vám pomôže a prinesie do sveta hier viac zábavy

Xbox One Controllers

Konzola Xbox One ponúka niekoľko možností prístupnosti, ktoré majú za účel uľahčiť hranie hier tým, ktorí majú ťažké zdravotné postihnutie. Pre takýchto hráčov je určená aj funkcia Copilot, s ktorou si však užijete kopu zábavy aj keď nepatríte medzi cieľovú skupinu.

Samotná funkcia Copilot umožňuje používať dva ovládače pri hraní za jedného hráča. Znamená to, že ak máte napríklad zlomenú ruku a máte ju v sadre, pri hraní vám môže asistovať kamarát, ktorý bude používať určité časti ovládača a vy budete zdravou rukou ovládať svoju časť ovládača. Samozrejme je to len o ústnej dohode, keďže po aktivovaní funkcie Copilot sa dajú na oboch ovládačoch používať všetky tlačidlá. A dokonca majú rovnaké nastavenia vibrácií.

Aby ste mohli funkciu využívať, potrebujete v prvom rade dva ovládače. Ďalej je treba otvoriť Settings (Nastavenia) – Ease of Access (Zjednodušenie prístupu) – Controller (Ovládač). Tu nájdete možnosť Copilot settings (Nastavenia funkcie Copilot) a možnosť zapnúť ho. Keď funkciu zapnete, stačí už len zapnúť druhý ovládač a podať ho vášmu kamarátovi. Takisto, keď už funkciu nechcete používať, môžete ju vypnúť v rovnakom menu, ibaže miesto Turn on tam nájdete Turn off.

A ako funkciu využívať? Hráč, ktorý funkciu povolil, môže teraz za oba ovládače získavať achievementy aj postup. Oba ovládače sú totiž priamo pripojené na jeho profil a to bez „hosťovského“ konta alebo kamarátovho profilu. Príjemné využitie to má napríklad, keď chcete vy aj vaša priateľka hrať Assassin’s Creed Odyssey, či inú hru pre jedného hráča. Takto ju môžete hrať obaja a zabaváť sa bez toho, aby musel mať každý svoj vlastný ovládač. Je to sranda, pretože to dostatočne kompenzuje absenciu split-screenu alebo lokálneho co-opu, zvlášť keď ľavá ruka (doslova) nevie, čo robí pravá.

UniCon 2016 Mortal Kombat alone
Xboxer.sk na festivale Unicon 2016

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 4. marca 2020

    […] ODPORÚČAME: Copilot: Užitočná funkcia, ktorá vám pomôže a prinesie do sveta hier viac zábavy […]

Pridaj komentár