Xbox Series X vyjde údajne v novembri, niečo však chystá už na budúci mesiac

Xbox Series S by Xboxer

Cena a dátum vydania. To sú dve veci, o ktorých zatiaľ mlčia Microsoft aj Sony, pokiaľ ide o nové konzoly. Toto ohlušujúce ticho čiastočne prerušila finančná riaditeľka Microsoftu Amy Hood.

Počas hovoru s investormi sa jej redaktorka Bloombergu Dina Bass opýtala, či sa dá ešte stále očakávať vydanie novej konzoly v novembri/listopadu. Na otázku jej Amy odpovedala len strohé ano, vďaka čomu je prakticky isté, že Microsoft plánuje začať predávať konzolu v rovnakom čase ako predošlé konzoly: Xbox One X, Xbox One, Xbox 360 a dokonca aj pôvodnú Xbox konzolu.

Nevyzerá to teda, že by Microsoft hodlal odkladať veci kvôli koronavírusu a hoci je možné, že dostupnosť bude obmedzenejšia, novej konzoly by sme sa mali dočkať v predvianočnom čase celosvetovo. Za zmienku však rozhodne stoja informácie od brazílskeho serveru Generación Xbox. Ten zverejnil komunikáciu so zákazníckou podporou Xbox, ktorá mu povedala, že spoločnosť plánuje spustiť predobjednávky budúci mesiac.

Presnejšie, 10. augusta/srpna. O to zaujímavejšie je vyhlásenie, že prvé konzoly by mali byť podľa zákazníckej podpory posielané zákazníkom už 23. augusta/srpna. Čo je neobvykle skoro. Je však možné, že by mohlo ísť o lacnejšiu konzolu Xbox Series S, prípadne práve o drahšiu s tým, že lacnejší Xbox Series S vyjde až v novembri/listopadu. Ktovie.

Yakuza: Like a Dragon

Inou novinkou je, že hra Yakuza 7: Like a Dragon bude launch titulom nového Xboxu. Hra bude podporovať konzoly Xbox One aj Xbox Series X vďaka podpore Smart Delivery. (via Trusted Reviews)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *