Site icon Xboxer

Microsoft začne rozdávať bany za vulgarizmy

Xbox Insider
Či už v náväznosti na založenie novej Fair Play Aliancie alebo na zaviazanie sa presadzovaniu slušnosti na internete, Microsoft začne rozdávať bany za vulgarizmy.

Spoločnosť prehlásila, že od mája/května aktualizuje podmienky užívania platformy Xbox, pričom vulgarizmom je venovaná samostatná kapitola. Zjavne si totiž Microsoft uvedomuje, že násilie medzi hráčmi môže postupne prerásť do situácií, ako je napríklad zabitie nevinného rodiča preto, lebo niekto sa nepohodol pri hraní Call of Duty. Microsoft tak uvádza, že ak budú používatelia verbálne útočiť na druhých, takíto užívatelia za to môžu byť zabanovaní. Bohužiaľ ale Microsoft nešpecifikuje spôsob, akým bude tieto veci vyšetrovať a preto len potichu dúfame, že keď sa niekto doberá v Party Chate len tak zo zábavy, nebude to znamenať okamžitý ban.

Spoločnosť uvádza, že medzi trestami, ktoré môžu neslušných hráčov čakať, nájdeme napríklad pozastavenie funkčnosti účtu alebo zabanovanie, čo tiež zahŕňa odňatie zakúpených softvérových licencií, predčasné pozastavenie zlatého členstva alebo aj prepadnutie kreditu na Microsoft účte. Spoločnosť tiež uvádza, že plánuje rovnakým spôsobom trestať aj účty, u ktorých sa preukáže podvodná aktivita – napríklad snaha vymámiť od niekoho prístupové údaje.

via XboxAchievements

Exit mobile version