Call of Duty: Black Ops 4 nebude mať klasický Season Pass

Call of Duty Black Ops 4
Už krátko po tom, ako Activision predstavil Call of Duty: Black Ops 4, nás zaujalo, že spoločnosť nikde nespomínala viaceré edície hry pri vydaní. V ponuke na predobjednávku mala z nejakého dôvodu k dispozícii len štandardnú edíciu a zdá sa, že teraz vieme, prečo.

Webový portál Gaming Intel totiž obdržal informácie, podľa ktorých Treyarch vypustí klasický Season Pass z tohtoročného Call of Duty. Hra prejde na nový model, kde budú nové multiplayerové mapy pribúdať zadarmo formou aktualizácií, ako je tomu u Rainbow Six Siege alebo Overwatch. Nepriamo to potvrdil aj šéf štúdia Treyarch, Dan Bunting: “Nemôžem vám teraz povedať, ako to bude vyzerať. Môžem vám ale povedať, že budeme pracovať na tom, aby sme našim hráčom prinášali obsah tak, aby boli šťastní a aby sme si boli istí, že je to ten správny spôsob udržovania hry.”

Dôvody na to, prečo bude Black Ops 4 dostávať multiplayerové mapy zadarmo, môžu byť dva. V prvom rade si myslíme, že tým chce Treyarch kompenzovať absentujúcu kampaň. Podľa informácií, ktoré získal server Gaming Intel, by to ale malo súvisieť so stratégiou, ako udržať hru pri živote. Treyarch vraj už dlhšie pozoruje trend, kedy popularita hry klesá u hráčov po vydaní každej DLC mapy. Ihneď po vydaní sa síce hráčska základňa zväčší, no v relatívne krátkom čase znovu klesne. Treyarch preto verí, že aby sa Black Ops 4 tešilo popularite čo najdlhšie, bude lepšie vydávať jednu alebo dve mapy mesačne.

Jedna vec však bude predsa len spoplatnená. Podľa všetkého by sa mali poplatky zachovať u budúcich Zombies DLC, kde hráči dostanú prvé tri príbehy na disku s tým, že ďalšie budú vychádzať v priebehu mesiacov po vydaní hry. A vyzerá to, že práve u tohto režimu bude dostupný samostatný Season Pass, zabezpečujúci prístup k budúcim zombie príbehom bez dodatočnej platby.

Absenciu štandardného Passu, s akým sme sa mohli stretnúť pri predošlých hrách, dokazuje aj predčasne odhalená edícia Specialist Edition. Detaily o tejto edícii odhalil austrálsky predajca EB Games, ktorý potvrdil, že súčasťou “zberateľky” bude steelbook, 5″ socha, 1100 CoD Points a ďalšie digitálne bonusy.

Call of Duty Black Ops 4 Specialist Edition

via Gaming Intel

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *