Splash Damage vysvetľujú, prečo Gears Tactics vyjde na Xbox neskôr

Gears Tactics

Jedna z tohtoročných hier od Xbox Game Studios prekvapivo nevyšla na Xbox, ale len na počítače. Reč je o veľmi pozitívne hodnotenej stratégii Gears Tactics, ktorú vydalo štúdio Splash Damage na PC koncom minulého mesiaca.

Štúdio a dokonca aj samotný otec série Gears, Rod Fergusson, už skôr avizovali, že xboxeri sa nemajú čoho obávať, Gears Tactics vyjde aj na Xbox. Len to nebude v rovnaký deň ako PC verzia. Dôvod nájdeme priamo na oficiálnom webe hry:

Tactics bolo od základov navrhnuté ako hra pre PC – od ovládania navrhnutého pre klávesnicu a myš cez užívateľské rozhranie až po neuveriteľnú optimalizáciu, vďaka ktorej môže Gears Tactics bežať na množstve počítačov.

Chceme zaručiť, že Gears Tactics sa bude na konzolách hrať a cítiť ako doma, nie ako port, takže náš tím dnes horko-ťažko pracuje na navrhnutí kvalitného zážitku ušitého na mieru konzolám. Gears Tactics môžete očakávať v hrateľnej podobe na svojej Xbox konzole koncom roka.

Stručne: Áno, koncom roka 2020.

Hra si všeobecne odnáša pozitívne recenzie a výnimkou nie je ani tá naša. Našu recenziu Gears Tactics si môžete prečítať priamo tu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. marian píše:

    nech idu do prcic takato hra a na pc kto to kupi za 60 euro na windows 10 je to len biznis game pass otocit 2x

Pridaj komentár