Tieto hry z Xbox One budú vylepšené pre Xbox Series X

Ori and the Will of the Wisps Optimized for Xbox Series X

Microsoft už skôr avizoval, že viacero terajších hier bude optimalizovaných pre Xbox Series X. Inak povedané, dočkajú sa takých vylepšení, ktoré si pri súčasnom hardvéri nemôžu dovoliť, a ak, tak iba na PC.

V prvom rade, a to už skôr avizoval Thomas Mahler z rakúskeho štúdia Moon Studios, bude vylepšený Ori and the Will of the Wisps. Už skôr vravel, že hra dosahuje 120fps framerate pri 4K rozlíšení na novom hardvéri, a presne takto bude hra vylepšená. Už tieto vianoce totiž hra pobeží v 4K 120fps / 120Hz s podporou HDR.

Ďalšou hrou, ktorá bude vylepšená, je Forza Horizon 4. Vývojári tak oznámili pri ohlásení novej Forzy Motorsport, pričom open-worldový titul v anglicku pobeží v 4K 60fps, s drasticky zrýchlením načítavaním a dlhším draw distance. Hra využije aj funkciu Quick Resume.

Gears 5 bude optimalizované tak, aby sa hráči dočkali všade kratších loadingov, aby hra bežala v 4K 60fps na Ultra nastaveniach, reč je dokonca o multiplayeri bežiacom až na 120fps. Titul tiež bude podporovať funkciu Quick Resume.

Takisto sme sa dočkali ohlásenia, že už tieto vianoce vyjde Gears Tactics na Xbox Series X. Znamená to teda, že nevyjde na Xbox One, čo je aj trochu škoda. Taktická akcia inšpirovaná sériou XCOM pobeží v 4K 60fps.

Sea of Thieves vychádza ako launch titul pre Xbox Series X. Hra sa dočká zatiaľ bližšie nešpecifikovaných vylepšení s tým, že využije dostupný výkon a funkciu Smart Delivery.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Ori na 120 FPS…to byl hodně špatný vtip na konferenci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *