Microsoft chcel vydať výkonnejší Xbox One minulý rok, prednosť ale dostal Project Scorpio

Xbox One Elite Controller

Tento rok bude pre xboxerov veľký. Už onedlho uvidíme Project Scorpio a zistíme tak, či je to nová generácia alebo upgradovaný Xbox One a tiež sa dozvieme, koľko exkluzivít sa preň pripravuje.

Ak by ale tím Xbox chcel plány unáhliť, tak by sme dnes na žiaden Project Scorpio nečakali. Už teraz by viacerí z nás hrali na výkonnejšom Xboxe One. Lenže, bol by na tom podobne ako PS4 Pro, výkonom by bol slabší než Scorpio a rozhodne by na ňom nebežali hry v natívnom 4K. Mohla to byť lacnejšia konzola, než akou bude Scorpio, ale s kompromismi. A presne to je dôvod, prečo ju Microsoft zrušil. Namiesto toho sa rozhodol preniesť z defenzívy do ofenzívy a pripravuje nekompromisnú beštiu s výkonom, ktorý vystačí na ďalšie roky a na vysokokvalitné VR.

Problém bol v tom, že Microsoft už skôr videl, že 4K nastúpi behom tejto konzolovej generácie a preto sa na tento prevrat musel poriadne pripraviť. Najlepšou možnosťou bolo zahájiť práce na skutočne výkonnom zariadení, na ktoré si síce počkáme, ale bude stáť za to. Zároveň však videl nutnosť refreshu a preto začal súbežne pracovať na Xbox One S, ktorý je menší, má atraktívnejší dizajn a za lacno ponúka aspoň podporu 4K videa a HDR. A pokiaľ ide o to, kedy sa začalo na tomto hardvéri pracovať, plány o budúcnosti Xboxu začali krátko po nástupce Phila Spencera na čelo Xbox tímu.

Xbox One Elite

via Gamasutra

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *