Microsoft pripravuje malého brata pre Xbox One

Xbox TV

Ešte pár mesiacov dozadu sme premýšľali nad tým, čo by sa stalo, keby Microsoft predstavil lacnejší Xbox ako alternatívu k Apple TV a hľa, Microsoft na ňom ozaj pracuje! Teda aspoň podľa špekulácií. Tie najnovšie zo zahraničia totiž hovoria výslovne o tom, že spoločnosť chce predstaviť špeciálny cenovo dostupný Xbox už v roku 2016, pravdepodobne na E3 2016. Správa tiež hovorí o tom, že tento „odľahčený Xbox One“ by mal umožniť hráčom hrať hry z Windows Store, kde už teraz nájdete nejaké slušné tituly s tým, že ďalšie pribúdajú, napríklad Fable Legends alebo Rise of the Tomb Raider, ktorý vyjde pre Windows 10 už čoskoro. Okrem toho budú môcť ľudia pozerať videá a filmy, ktoré si kúpia/požičajú vo Windows Store a viacmenej tak pôjde o priamu konkurenciu pre novú Apple TV, ktorá umožňuje to isté, ibaže s pomocou obchodov iTunes Store a App Store.

Pozoruhodné je však, že Microsoft na tomto zariadení pracuje už dlhšiu dobu, pričom k jeho uvedeniu mohlo dôjsť ešte v čase vydania Xboxu One pred dvoma rokmi v USA a ďalších vybraných kútoch sveta. Pretože pôjde o zariadenie, ktoré je priamo určené na hranie hier z Windows Store a na sledovanie filmov, bude sa jednať o streamovací box, ktorý bude dostupný za oveľa nižšiu cenu, než samotná konzola Xbox One, ktorá dnes stojí 350-400€. Tu však tipujeme cenu maximálne do 200€.

Xbox One and Apple TV

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *