Redakcia vymýšľa: Xbox TV ako lacnejšia alternatíva alebo doplnok?

Xbox One and Apple TV

Už je to pár mesiacov, čo sa začalo špekulovať o novej verzii Xboxu One, ktorá sa mohla potenciálne volať Xbox One Mini. Lenže Microsoft oficiálne vylúčil, že by na niečom takom v súčasnosti pracoval a nečudujeme sa, súčasná verzia konzoly sa predáva len dva roky, ani to nie, a bolo by nemysliteľné, keby spoločnosť už teraz predstavila nový model a my by sme tak zistili, že doma máme starú rachotinu. Ale to, že Microsoft nepredstaví menší Xbox One, nemusí znamenať, že spoločnosť nemusí pracovať na ďalších produktoch, ktoré by mohli vychádzať z tejto konzoly a potenciálne by mohli predstavovať lacnejšiu alternatívu. V redakcii sme sa nad takouto možnosťou zamýšľali už dlhšiu dobu a práve teraz sme dali dokopy článok, v ktorom vám predstavujeme vlastný koncept, Xbox TV.

A čo by to vlastne bolo? Išlo by o konzolu, ktorá by bola postavená na inom princípe, než predošlý model. Základom by tu bol digitálny download a streamovanie obsahu z internetu. Druhá možnosť by mala využitie hlavne u televíznych funkcií a tiež u streamovacích služieb ako je Twitch alebo YouTube, ktoré si môžete stiahnuť na svoju konzolu. Istým spôsobom by to išlo aj u hier, ale tu skôr rátame s alternatávnou možnosťou. A to že Xbox TV by slúžil ako prijímač, na ktorý by ste mohli streamovať hry zo svojho Xboxu One a mohli by ste ich hrať v inej miestnosti vášho domu bez toho, aby ste museli presunúť celú konzolu, ktorá je na takéto úkony naozaj veľká a ťažká. Windows 10 už navyše otvoril dvere takejto možnosti tým, že umožňuje streamovať hry z Xboxu One do PC alebo tabletu Surface. Preto by sme mohli teoreticky očakávať zariadenie, ktoré by malo podobné využitie ako PlayStation TV, ktorá naviac podporuje niektoré hry z PS Vita. Len tu by sme mohli hrať hlavne streamované hry alebo nejaké jednoduché indie tituly, ktorých je v Xbox Store naozaj veľa. A to je zároveň prvá možnosť získavania obsahu.

Kvôli inému zameraniu Xbox TV by ste v balení nenašli tradičný gamepad, ale diaľkový ovládač Xbox One, ktorý je tiež v predaji. Microsoft by totiž s vysokou pravdepodobnosťou rátal s tým, že kupujete Xbox TV ako rozšírenie pre svoj súčasný Xbox One a preto nepotrebujete dodatočný gamepad. Ak by ste ho ale predsa len potrebovali, tak by ste si ho mohli dokúpiť alebo by ste kúpili cenovo výhodnejší bundle s pribaleným gamepadom. Prioritu by však mal „televízny“ diaľkový ovládač. A možno by to chcelo aj prítomnosť Kinectu, respektíve Cortany. Preto by mala buď samotná Xbox TV vstavaný mikrofón, alebo by ho obsahoval diaľkový ovládač. Natívne by bol zapnutý a čakal by, až zavoláte Cortanu. Po hardvérovej stránke by Xbox TV nebola nič náročné. Stačil by totiž hardvér dostatočne dobrý na to, aby rozbehol zjednodušený Xbox OS/Windows 10. A tak si vieme predstaviť v základe asi 32GB pamäť, 2GB RAM a mobilný procesor. To všetko za cenu nejakých 129€.

Xbox TV

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *