Špekulácia: Microsoft predstaví nový Xbox už na E3

Xbox Project Scorpio GPU

Či chcete alebo nie, nová generácia konzol je za rohom a zatiaľ čo sa všetky informácie pohybujú v rovine informácií, väčšinou sa hovorí o predstavení tento rok.

Svoju konzolu by malo predstaviť Sony, ktoré sa tento rok neplánuje zúčastniť E3, ale mohlo by konzolu predstaviť na samostatnom PlayStation Experience evente. Naopak, Microsoft potvrdil svoju účasť na veľtrhu E3 2019 a zároveň prehlásil, že toto bude jeho najväčšia konferencia doposiaľ.

Jedným z dôvodov podľa francúzskeho portálu Jeuxvideo je, že tu spoločnosť okrem nových hier predstaví aj nové konzoly Xbox Lockhart a Xbox Anaconda. Teda že predstaví novú generáciu konzol, ktoré budú nástupcom terajších konzol.

Xbox Lockhart

Lockhart má byť lacnejšou konzolou a vlastne akýmsi priamym nástupcom Xbox One X, so zopár rozdielmi v hardvéri. V snahe zredukovať jej cenu však príde o diskovú mechaniku, teda hry sa sem budú dať jedine stiahnuť z Xbox Store alebo s použitím služieb ako Xbox Game Pass, EA Access alebo Xbox Live Gold.

Project Scorpio

Konzola ponúkne procesor založený na AMD Zen 2 architektúre, ktorý má 8 jadier a 16 threadov, po boku ktorej nájdeme grafickú kartu AMD Navi s výkonom vyše 4 teraflopov. Zavŕši to 12GB GDDR6 operačnej pamäte a 1TB NVMe SSD s prenosovou rýchlosťou vyše 1GB/s.

Xbox Anaconda

Po boku Lockhartu má byť dostupná výkonnejšia verzia Anaconda. Táto ponúkne omnoho lepší hardvér, diskovú mechaniku a aj vyššiu cenu. Hoci procesor vyzerá byť rovnaký, ale grafický čip ponúkne vyše 12 teraflopov výkonu a konzola ponúkne 16GB GDDR6 pamäte. Tiež ponúkne 1TB NVMe SSD s prenosovou rýchlosťou vyše 1GB/s.

Napokon portál tvrdí, že hoci konzoly budú predstavené už o pár mesiacov, vydané budú až o rok neskôr – v zime 2020. Vlastne sa teda stretneme s podobným scenárom ako pri Xbox One X, kde sa Microsoft rozhodol oznámiť konzolu na E3 2016 s vydaním v novembri/listopadu 2017.

Spoločnosť tiež plánuje uviesť konzoly s launch titulom Halo: Infinite. Ešte tento rok vydá Gears 5 a začiatkom budúceho roka vydá exkluzivitu od Ninja Theory, pričom tá by mohla byť ohlásená v júni/červnu na E3.

via Jeuxvideo

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Rado píše:

  Dnes dobrá správa za druhou. 🙂 Tak xbox na switch a teraz predbehne MS oznámenie nextgen aj sony. 🙂

 2. Dudu14 píše:

  Už mám bubáky bokom…Len nech to je poriadna raketa 😀

 3. StriderCZ píše:

  Už se těším… SSD disk bude určitě přínosem (na PC hraji Skyrim, a nekonečné loadovací obrazovky jsou prakticky minulostí).
  A takový Cyberpunk, KC:D si určitě nechám až na novou konzoli.

Pridaj komentár