Predaje konzol Xbox One klesli o 48%, Microsoft sa chystá na veľkú budúcnosť

Xbox One Logo

Microsoft pred pár dňami odhalil, že predajom konzol Xbox One sa darí omnoho menej, než pred rokom a predaje klesli o 48%. Na druhú stranu, obe spoločnosti potvrdili vývoj nových konzol a tak sa pokles predajov dal čakať.

Ako však vidí budúcnosť Xboxu samotný šéf Microsoftu, Satya Nadella? To už povedal investorom spolu s finančnou riaditeľkou spoločnosti, Amy Hood.

Aktuálnou víziou Microsoftu do budúcna je pokryť čo najväčšie množstvo hráčov: až 2 miliardy hráčov. To však spoločnosť obyčajným predajom konzol nikdy nedosiahne. Konieckoncov, aj PS4 ako víťaz tejto konzolovej generácie dosahuje „len“ 100 miliónov predaných konzol. Množstvo hráčov hrá na PC a mobiloch, čo sú presne tie dva trhy, na ktoré si Microsoft brúsi zuby.

Project xCloud Server

Spoločnosť sa začala viac než na predaje konzol sústrediť na rastúce čísla platformy Xbox Live, ktorá má teraz rekordných 65 miliónov aktívnych užívateľov. Nutno dodať, že to nezahŕňa len xboxerov-konzolistov, ale aj hráčov na PC a mobiloch. Takíto hráči dnes môžu hrať buď PC hry cez službu Xbox Game Pass alebo mobilné hry ako Solitaire alebo Minecraft.

V budúcnosti to však môže zmeniť streamovacia platforma xCloud. Služba vstúpi do verejného testu už na jeseň/podzim, kedy by sa mohla dať odskúšať zrejme aj u nás. K hrám s podporou Xbox Live bude patriť aj chystaný AR titul Minecraft Earth, v ktorom môžu hráči budovať vlastný svet vo svete reálnom. Okrem toho expandovali Xbox Game Studios, ktoré teraz tvorí omnoho viac štúdií. Medzi vychádzajúcimi hrami budú aj také tituly ako The Outer Worlds či Minecraft Dungeons, ktoré sú v príprave aj pre platformy ako PS4 a Nintendo Switch.

Šéf Microsoftu, Satya Nadella, napokon verí, že Microsoft je v jedinečnej pozícii do budúcnosti. S biznis modelom Game Passu a streamovaním hier môže byť Xbox Live najlepšou hernou sociálnou sieťou na svete. Spoločnosť preto verí, že je pripravený pokryť dopyt omnoho väčšieho trhu, než akým dnes herný trh je. Microsoft prezentuje jedinečnosť služby xCloud v tom, že využíva špičkové cloudové riešenie Azure, ktoré začalo najnovšie využívať aj Sony.

Amy Hood ako finančná riaditeľka pre zmenu v novom fiškálnom polroku očakáva ekonomický pokles: očakáva sa dvojciferný nárast v oblasti služieb a softvéru, ale zároveň možno očakávať ďalší pokles predajov konzol.

Xbox One console front

via Twinfinite

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Streamování her je otázkou, nicméně v celkových číslech MS neskutečné roste na cloudu kancelářského softwaru. Takže …uvidíme.

Pridaj komentár