O podpore klávesnice a myši na Xbox One rozhodnú vývojári

Xbox One S Mouse Keyboard

Už skôr sa ukázalo, že pripravovaný Creators Update pre Xbox One prináša podporu pre klávesnice a myši. Zatiaľ však len na ovládanie aplikácií, ale neskôr by mohli prísť aj prvé hry na Xbox One, ktoré by využívali takýto spôsob ovládania.

Halo Wars 2 má byť pritom prvou hrou, čo celkom chápeme vzhľadom k tomu, že ide o stratégiu. Microsoft však podporu pre klávesnicu a myš prinesie až niekedy po vydaní hry. Patrí však klávesnica a myš ku konzolám? V niektorých hrách to je určite lepšie, než gamepad. Napríklad si viem predstaviť takto hrať už spomínané Halo Wars, nejaké budúce Age of Empires alebo aj Elite: Dangerous, ktoré má na Xboxe trochu krkolomné ovládanie.

O použití klávesnice a myši v hrách však v konečnom dôsledku budú rozhodovať vývojári, keďže Microsoft plánuje uvoľniť toto rozhranie pre herné štúdiá. Do budúcna by to mohlo zaručiť napríklad, že by Xbox One dostal Counter-Strike alebo napríklad oddychovky v podobe Solitaire. Rozhodne by sme však nemali čakať, že by klávesnicu a myš podporovali všetky hry. Microsoft verí, že vývojári budú myslieť na to, že hry na konzolách sa majú hrať primárne pomocou controlleru a tak môžu obmedziť, aby hráči nemohli hrať povedzme Battlefield 1 s myšou. Na neoficiálnu podporu počítačových periférií doplatili napríklad konzoloví hráči Overwatch. Situáciu však už Blizzard rieši.

Halo Wars 2

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *