Windows 10 môže jedného dňa podporovať hry z Xbox 360

Minulý rok sme si z vás na 1. apríla vystrelili a vraveli sme, že Microsoft prináša klasiky z Xboxu 360 na PC s novou službou Xbox 365. Môže sa však náš žart stať skutočnosťou? Phil Spencer hovorí, nikdy nehovor nikdy.

Presne takúto odpoveď mal šéf Xbox divízie prichystanú pre istého fanúšika. Zároveň mu však vysvetlil, že zabezpečiť spätnú kompatibilitu, respektíve emuláciu hier z Xbox 360 na počítač je omnoho ťažšie ako pri Xbox One. Hlavným problémom je, že každý počítač má iný hardvér a prispôsobiť hru pre tisíce, možno stovky tisíc kombinácií hardvéru by bola krkolomná úloha. Netreba však zabúdať, že Microsoft už úspešne testoval streamovanie Xbox 360 hier z cloudu a rovnako tak sa mu podarilo úspešne preniesť plnohodnotný Windows 10 na mobilný hardvér. Je preto možné, že niekedy v budúcnosti dorazí niečo na emulovanie hier z Xboxu 360, ale v blízkej dobe to určite nebude.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *