Takto vyzerali prvé prototypy Xbox 360

Xbox 360 Prototypy

So včerajším oznámením o ukončení výroby Xboxu 360 sa mnohým fanúšikom pred očami zjavila čierna vlajka. Skončila totiž jedna veľká éra, ktorá trvala neuveriteľných 10 rokov a ktorá priniesla mnohým nezabudnuteľné zážitky. Zažili sme tu skvelé momenty ako bolo napríklad vydanie GTA IV a dvojročná exkluzivita pre datadisk The Lost and Damned (časy, keď DLC malo ozajstnú hodnotu).

Úplne prvá revízia Xboxu 360 vyšla ešte v roku 2005 a priniesla moderný dizajn, ktorý celkom odpovedal vtedajšej ére XP-čiek a Visty a držal sa aj takých dizajnových princípov. Bohužiaľ, jej prvé užívateľské prostredie bolo dosť komplikované, pretože sa snažilo čo najviac napodobiť zovňajšok konzoly. Našťastie sa tento vzhľad neskôr začal meniť v prospech niečoho, z čoho sa neskôr vyvinul moderný dlaždicový dizajn.

Xbox 360 Prototypes

Ale ako to vyzeralo pred vydaním Xboxu 360? Dizajnéri už vtedy navrhli desiatky prototypov, ktoré boli testované. Na fotkách nižšie môžeme vidieť, že tvar Xboxu 360 bol už vopred daný a Microsoft chcel zužitkovať to, čo ľudia tak milovali na PS2 – možnosť nechať konzolu stáť. Tentoraz bez prídavných stojanov, keďže mala pogumovaný spodok, ktorý konzolu držal na mieste. Menili sa na nej však štýly zahnutia, zaoblenie a aj farba konzoly.

Veľkou zaujímavosťou bol napríklad prototyp 3 na druhom obrázku, ktorý tak trochu pripomína „lunchbox“, teda takú desiatovú krabičku. Táto konzolka vyzerá byť dokonca o trochu menšia, než aký je Xbox 360 E, ale Microsoft nakoniec od tohto dizajnu upustil. Prečo? Súdiac podľa dizajnu novších prototypov, tento zrejme nevyzeral veľmi pútavo a vďaka rozmerom tu možno mohlo dochádzať k problémom s prehrievaním. Prototyp číslo 1 pre zmenu pripomína mix PlayStation 2 a Xbox One, takže tu sa dizajnéri celkom trafili pri predpovedaní budúcnosti.

Xbox 360 Prototypes BBC

Obrázky: AssemblerGamesEngadget

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *