Microsoft začína testovať novú Bing aplikáciu pre Xbox One

Microsoft Bing Xbox App

Jednou z posledných funkcií, ktoré Microsoft priniesol na Xbox 360 pred koncom podpory, je vyhľadávač Bing na domovskej obrazovke. História sa opakuje a Bing sa vracia na Xbox One.

Nová Microsoft Bing aplikácia však nebude dostupná priamo na domovskej obrazovke, ale ako samostatná aplikácia, ktorú môžete využiť na vyhľadanie obsahu na internete alebo v Xbox Store. Herná sekcia tiež obsahuje prehľad naposledy hraných hier, s rýchlym prístupom k achievementom, návodom, recenziám, updatom, artworkom, vyhľadávaniu obsahu s tematikou hry a v neposlednom rade aj s odkazom na Microsoft Store.

Zaujímavé na priloženom screenshote je rozhodne to, že okrem klasických hier s podporou gamepadu obsahuje aj ikonu Kinect Sports Rivals. Toto nás zaujalo z dôvodu, že podľa vyhlásenia tímu Xbox dnes už väčšina tímu využíva Xbox Series X. Špekulovalo sa pritom, že konzola nebude podporovať Kinect, no ak bol tento screenshot odfotený na Xbox Series X, potom to môže znamenať, že konzola bude skutočne podporovať zabudnutý pohybový senzor k Xbox One.

Dôležité je tiež poznamenať, že nová Bing aplikácia pre Xbox sa testuje zatiaľ len v USA a len v rámci Xbox Insider programu. Ak máte konzolu nastavenú na región U.S., potom sa môžete k aplikácii dostať cez Insider content – Apps – Microsoft Bing. Kliknite na Join a počkajte na dokončenie registrácie, ktorá vás následne presunie do ponuky Microsoft Store.

Microsoft Bing

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár