Far Cry 6: Čo už vieme a prečo dostanete k hre plameňomet?

Far Cry 6

Včerajšia prezentácia Ubisoft Forward nám priniesla bližší pohľad na Assassin’s Creed Valhalla, novú battle royale Hyper Scape a tiež na Far Cry 6.

Áno, presne podľa špekulácií došlo k ohláseniu Far Cry 6, ktoré opäť stavia na osvedčenom recepte: uzavretý svet ovládaný brutálnym tyranom. Ibaže teraz ho stvárňuje Giancarlo Esposito, známy zo seriálov Better Call Saul alebo The Mandalorian, a volá sa Antón Castillo. Napriek leaku o možnom zasadení do ázijskej krajine sa hra napokon odohráva v karibskom pekle Yara.

Antón Castillo, ako syn niekdajšieho diktátora, bol od detstva vychovávaný k vládnutiu. Keď pri revolúcii zabili jeho otca a ukradli mu minulosť, zaviazal sa získať naspäť to, o čom si myslí, že mu patrí. Po kontroverznej kampani Anton zvíťazil ako prezident s prísľubom navrátiť Yare padlú slávu. Verí, že vie, čo je najlepšie a verí, že krajina za to musí zaplatiť cenu. A nielen to: nie každý má v tomto raji miesto. Zakrátko po zvolení sa vyhlásil za doživotného prezidenta a násilne začal utláčať tých, ktorí sa opovážili mu vzdorovať.

Na Yare sa stupňujú nepokoje a protivládne protesty, ktoré môžu čoskoro eskalovať do krvavej revolúcie s ťažkými stratami na oboch stanách. Vy ste samozrejme opäť na strane povstalcov a bojujete za oslobodenie utláčaného národa, ktorého krutovládca je pripravený odovzdať moc do rúk synovi Diegovi (hrá Anthony Gonzalez). Aby sa to nestalo, môžete využiť rozsiahlu zbierku zbraní, vozidiel a spojencov vrátane psa Choriza. Mimochodom, na výber bude medzi mužskou a ženskou hlavnou postavou Dani Rojas.

Keďže symbolom revolúcie je často oheň a verte mi, že veľa vecí nasvedčuje tomu, že ostrovný raj sa aj vďaka vám ocitne v plameňoch. K tomu môžete dopomôcť steampunkovo pôsobiacim plameňometom, ktorý je natoľko ikonický, že ho môžete získať ako sošku zo zberateľskej edície. Prečo však práve plameňomet?

„V hre Far Cry 6 hráte za partizána a všetky možné prostriedky musia byť využité pre prežitie a odpor proti tyranii. Zatiaľ si nechávame viac informácií ohľadom herných mechaník na neskôr,“ odpovedal Ubisoft na našu otázku ohľadom plameňometu v hre.

Zaujímavosťou je aj vyjadrenie vydavateľa Ubisoft na Twitteri. Tvrdí, že 4K Ultra HD podpora bola potvrdená zatiaľ len pre konzoly Xbox One X a Xbox Series. V súčasnosti štúdio nekomentuje podporu rozlíšenia na iných konzolách.

Dostupnosť a cena

Far Cry 6 vychádza 18. februára/února 2021 na Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4, PlayStation 5 a PC. Na PC bude hra dostupná cez obchod Uplay alebo Epic Games Store, ako aj cez streamovaciu službu Google Stadia. Hra na konzolách Xbox podporuje funkciu Smart Delivery: znamená to, že jedna kópia funguje na oboch generáciách.

Hra bude dostupná v celkom štyroch edíciách. Základnú edíciu asi nemusíme približovať: je to štandardná verzia, v ktorej dostanete hru a predobjednávkové bonusy v podobe zbrane Discos Locos a nový skin pre vášho invalidného psíka Choriza. Predobjednať si ju môžete buď fyzicky za 59,99€ alebo digitálne za 69,99€.

Ďalej samozrejme nesmie chýbať Zlatá edícia / Gold Edition, kde okrem základnej hry dostanete ešte aj Season Pass. Ten vám zaručí prístup k trom veľkým DLC a ďalšiemu, zatiaľ nepriblíženému obsahu. Môžeme sa však domnievať, že pôjde buď o maličkosti ako sú skin packy, na darček v podobe remastru staršieho Far Cry by sme nespoliehali. Túto edíciu si môžete kúpiť digitálne za 99,99€ alebo fyzicky za 79,99€.

Napokon bude k dispozícii Far Cry 6 Ultimate Edition, ktorá je dostupná digitálne a ponúka základnú hru, predobjednávkové bonusy, Season Pass a balíček Ultimate Pack. Edícia je dostupná v Xbox Store za 119,99€ 109,99€ v čase písania článku.

Tento obsahuje trojicu balíčkov: Jungle Expedition Pack, v ktorom máte nový tematický skin pre postavu, zbraň SBS a kompas; Vice Pack, ktorého súčasťou je biele sako na štýl 80’s, zbraň Vzor 61 Škorpión, zlatý Cadillac Warden Pinnacle, Zlatá tehla, zlatý otvárač listov a biely panter Champagne; a napokon Croc Hunter Pack. Ten obsahuje skin lovca krokodílov, pušky 45/70, nábojov 45/70, tematickú Toyotu Yatomi Suna a krokodílí zub.

Korunu tomu nasadí Zberateľská edícia, ktorá obsahuje fyzickú kópiu Ultimate edície Far Cry 6 a hromadu zberateľských predmetov. Medzi nimi nájdeme teraz exkluzívny steelbook, soundtrack, mapu, kľúčenku so psíkom Chorizom, sadu 10 nálepiek, 46-stranový artbook (vo formáte A4) a 72-centimetrový plameňomet Tostador.

Žiaľ (alebo možno našťastie? Teraz si kvôli The Boring Company nie sme istí…), je to nefunkčná replika. Tvorí ju však 7 častí a dostanete k nej inštrukčný manuál od umelca Tobatrona, ako aj stojan, na ktorý môžete tento šírič karibského pekla umiestniť.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár