Mafia: Definitive Edition sa ukázala v 15-minútovom gameplay videu

Mafia: Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition mala ukázať svoj gameplay až večer, ale IGN ho zverejnilo už teraz a my máme možnosť vidieť, ako sa za takmer dve desaťročia zmenila grafika aj gameplay prvky titulu, na ktorý mnohí z nás spomínajú v dobrom.

Vo videu môžeme vidieť viacero noviniek, ako je napríklad deštrukcia prostredí. Pripomínajú sa motorky a dokonca uvidíme gameplay záber z nenávidenej závodnej misie. Rovnako tak môžeme vidieť zopár ukážok z misií ako je Sára a nechýba ani bližší pohľad na postavy ako sú Paulie, Vincenzo, Sára alebo Ralph. Hra sa pýši novým HUD-om, ktorý vychádza z toho z Mafie III a je oproti pôvodnej verzii výrazne väčší. Tvorcovia dodávajú aj to, že systém streľby bol upravený oproti Mafii III, hoci hra vychádza z rovnakého enginu. Rozdiel je však v tom, že v Mafii III sme hrali za vojnového veterána, kým v prvej hre sme pôvodne boli taxikári.

Napokon nás čaká dlhý Výlet do prírody, čo je jedna z najikonickejších misií hry. Hra má ponúkať vyše 20 misií a niektoré z nich budú mať výrazne odlišný gameplay, keďže mesto bolo prerobené a niektoré časti sú oproti pôvodnej hre rozsiahlejšie.

Mimo hlavného gameplayu sme sa tiež dozvedeli o hereckom obsadení v dabingu. Obsadenie postáv si prešlo zopár zmenami, z pochopiteľných dôvodov má nového dabéra Don Salieri, nakoľko Antonín Molčík zomrel už v roku 2014. Došlo však aj k výmene Sáry a Dona Morella. Takže na čie hlasy sa môžeme tešiť? Tommyho bude opäť dabovať Marek Vašut, hoci to pôvodne vyzeralo, že tomu tak nebude. Do rolí Paulieho a Sama sa opäť vrátia Petr Rychlý a Luděk Čtvrtlík, Franka dabuje Dalimil Klapka. Detektív Norman si zachová hlas podobný hlasu Alexeja Pyška. Dona Salieriho nadabuje Marcel Vašinka, Sáru Lucie Pernetová a Dona Morella Ludvík Král.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár