Netflix odkúpil Millarworld a potvrdzuje tak svoj vstup do sveta komiksu

Netflix Millarworld

Netflix v posledných dňoch potvrdil akvizíciu obrovského vydavateľstva Millarworld. Vo svete komiksu sa radí k nováčikom, za 13 rokov existencie však priniesol množstvo zaujímavých komiksov vrátane Kingsman alebo Kick-Ass, ktoré sa dočkali filmovej adaptácie.

Práve prístup k obsiahlej ponuke komiksov a mangy je dôvod, prečo Netflix kúpil túto spoločnosť. V poslednej dobe totiž služba začal tlačiť na anime. Vďaka tomu tak dnes nie je problém si pozrieť Gantz:0, Final Fantasy alebo exkluzívnu Castlevaniu. Tá má zatiaľ len štyri diely a trvá hodinu, no Netflix si objednal ďalšiu sezónu, ktorá by mohla byť dlhšia.

Tento krok má pre Netflix hneď dva dôvody. V prvom rade tak môže zvýšiť svoju popularitu v Ázii a zvlášť v Japonsku, kde to s mangou žije. A ako bonus tak môže služba konkurovať CrunchyRoll-u exkluzívnym obsahom. Zároveň mu to vynahradí koniec partnerstva s Disney. Ten totiž v roku 2019 stiahne svoju ponuku filmov z Netflixu, pretože chce mať vlastnú službu.

Predplatitelia však môžu v konečnom dôsledku čakať nové a zaujímavé seriály a možno vytvorí vlastné filmové univerzum na úrovni Marvelu a Justice League (DC).

via Trend

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *