Veľký jarný update Xbox One je dostupný pre insiderov, čo prináša?

Xbox One Logo
Microsoft dnes uvoľnil prvú betu pripravovaného jarného Xbox One updatu 1804 a testeri tak získali možnosť testovať prvé novinky, ktoré sa v tomto update chystajú.

Noviniek, ktoré si môžu členovia Alpha Insider kruhu vychutnať už teraz, je celkom veľa. Tou najvýznamnejšou je však 1440p rozlíšenie na Xbox One S a Xbox One X. Pri nastavení tohto outputu konzola vykresľuje obraz v rozlíšení, ktoré je rozšírené hlavne u moderných herných monitorov. Teda je to pre konzolistov, ktorí využívajú Xbox skôr pri monitore, napríklad kvôli ich účasti na konzolových eSports alebo z dôvodu šetrenia miesta na školských internátoch a tak podobne. Podpora monitorov je zároveň skvelým precedensom pre chystanú podporu FreeSync 2.0 pre Xbox One X. Ten ju síce hardvérovo podporuje, zatiaľ však nebola certifikovaná.

Xbox Spring Update 1440p

Druhou novinkou je možnosť balancovať audio hry a hudby na pozadí priamo cez Guide. Okrem možnosti zmeny hlasitosti pribudlo aj jedno prekvapenie – systémové zvuky podporujú priestorový zvuk. Je to síce drobnosť, ale pre majiteľov domácich kín a soundbarov pekné oživenie.

Aktualizáciou si tiež prešiel prehliadač Microsoft Edge, ktorý má teraz moderný dizajn, ktorý je naďalej dobre ovládateľný s gamepadom. Prerobené boli záložky Obľúbené a História a tiež pribudla možnosť sťahovať a uploadovať obrázky, hudbu a videá. Stiahnuté súbory možno spravovať a prehliadať pomocou File Exploreru. Prehliadač tiež začal podporovať možnosť automatického vypĺňania polí, tlmenie zvukov v otvorených kartách a hlasné čítanie obsahu na obrazovke.

Čo sa online prostredia týka, prejde si aktualizáciou aj Mixer. Ten po novom prinesie možnosť zdieľať controller s divákmi a tí budú môcť ovládať hru na diaľku cez Mixer.com alebo apku na Xboxe. Pekným zlepšením je aj, že po vypnutí určitej hry sa nevypne stream. Dôjde už len k jeho pauznutiu a zatiaľ čo vy budete vyberať novú hru na hranie, diváci budú vidieť pozastavenú obrazovku. A aby toho nebolo málo, stream sa bude dať zahájiť už kdekoľvek, nie len v hre.

A vylepšenia nechýbajú ani v prostredí Xbox Live. Majitelia klubov budú mať nové možnosti manažovania žiadostí a to tak, že budú môcť filtrovať žiadosti. Kritériá zahŕňajú reputáciu hráča, odporúčanie členov klubu, čas strávený v danej hre aj získané (G)amerscore. Takisto, pozvánky a žiadosti sa budú zobrazovať vo vertikálnom zozname s detailami ako je gamertag, obrázok, Gamerscore, indikátor reputácie a tiež informácia, či bol daný hráč pozvaný do skupiny jej členom alebo nie.

Xbox Spring Update Club Invite Filters

Zmenou si prejde aj klubový Feed. Bude ho možné zoradiť podľa kategórií What’s Hot a Top Posts. V prvej kategórii členovia uvidia príspevky zoradené podľa toho, čo najviac frčí v danom klube, a v druhej sekcii sa na vrchole zobrazia najobľúbenejšie príspevky klubu počas jeho existencie. Takisto pribudne možnosť vypnúť komentáre v kluboch, game huboch a komunitnej sekcii. A tiež bude možné skryť upozornenie o streame po jeho ukončení.

A nakoniec, priamo v sekcii Game Hubs budú dostupné Otvorené turnaje. Komunitných turnajov sa budú môcť zúčastniť všetci hráči bez ohľadu na to, či sú členmi skupín alebo nie. Chystá sa tiež drobná aktualizácia, ktorá je viditeľná na Xboxe už teraz, po čistom zapnutí alebo reštarte konzoly. V ponuke My Games & Apps pribudnú natrvalo sekcie Xbox Game Pass a Xbox Live Gold, v ktorých hráči uvidia hry, ktoré sú dostupné (alebo získané) cez tieto služby. Vďaka tomu ich bude možné ihneď nainštalovať.

Xbox Spring Update Tournaments

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *