Popularita PlayStation Plus klesla o 70%, Microsoft sa o hráčov stará lepšie

PlayStation Plus

Aj keď to vyzerá, že väčšina hráčov vo vašom okolí dala prednosť PS4-ke pred Xbox One, tak to neznamená, že sú títo hráči spokojní. Naopak, pokiaľ ide o predplatné služby Xbox Live Gold a PlayStation Plus, tak tam máme výrazne navrch. Aspoň tomu nasvedčuje nový prieskum, v ktorom sa ukázalo, že spokojnosť hráčov so službou PlayStation Plus klesla až o 70%.

V prieskume, ktorého sa za 2 dni zúčastnilo takmer 4 000 respondentov, hráči najčastejšie vytýkali službe dva hlavné problémy. V prvom rade hráčom vadí platený multiplayer. Xbox 360 prišiel s plateným multiplayerom ako prvý a popravde to má svoje výhody aj nevýhody. Tou výhodou je nižšia šanca, že stretnete v MP niekoho, kto to fakt nevie hrať a len vám kazí zážitok. Nevýhodou oproti PS3 bolo práve to spomínané spoplatnenie multiplayeru. No kým tu sa dá povedať, že Xboxeri si už „zvykli“, prechod z bezplatného na platený multiplayer hráčov na PlayStatione skôr nahneval ako potešil. Ale treba to brať z pozitívnej stránky: platený MP drasticky znižuje riziko padajúcich serverov.

Games with Gold April 2016

No a druhým najčastejšie kritizovaným problémom je, ako obdarúva Sony svojich predplatiteľov. Zlatí užívatelia Xbox Live dostávajú od Microsoftu naozaj skvelé hry. Veď minulý rok tu bol Assassin’s Creed Black Flag (čo bola vtedy pomerne nová hra), neskôr pre zmenu vyšiel Thief. Tento mesiac je tam Wolf Among Us a pribudne Sunset Overdrive, exkluzivita od Microsoftu. A aby toho nebolo málo, dajú sa hrať aj hry z Xbox 360 (teraz je to Dead Space a Saints Row IV), takže mesačne dostane hráč zadarmo 4 kvalitné hry zadarmo. Mesačné, 7-eurové členstvo, ponúka možnosť užiť si hry za 100€.

Na PlayStatione je situácia iná. Hry, ktoré dáva Sony zadarmo hráčom na PS4-ke, za veľa nestoja „a keby boli free úplne od začiaktu, nikto si ich nestiahne“. Väčšinou totiž ide o indie hry, z ktorých veľa je na jedno kopyto. Naopak my, Xboxeri, máme rôzne veci. Raz je to Assassin, potom je to Alan Wake a inokedy zas nejaká závodná hra. Skrátka, Microsoft vie, že dáva hry, ktoré si ľudia vychutnajú. Práve to je dôvod, prečo sa viacerým PS4-károm páči ponuka Xboxu (citujem dvoch ľudí z môjho okolia). V zahraničí dokonca chabá ponuka hier na PlayStation Plus spôsobuje, že ľudia prestávajú za službu platiť a dokonca prechádzajú na Xbox One. Skoro ako náš parťák, Bee A Gamer.

 

via FragHero.com

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *