Sezam, otvor sa – Vtipná historka od vývojárov Zaklínača 3: O víne a krvi

Witcher 3 Blood And Wine

Vyvíjať hry, to nie je prechádzka ružovou záhradou. Kedykoľvek počas vývoja môže dôjsť ku chybe, ktorá môže mať katastrofálne následky, najä ak ide o plnenie termínov. Pri spätnom pohľade to však bývajú celkom vtipné historky.

Jednu takú historku z vývoja datadisku O víne a krvi pre tretieho Zaklínača mali vývojári prichystanú pre novinára Jasona Schreiera, ktorý pripravuje knihu o vývoji hier. Jedna z kapitol tejto knihy sa venuje práve Zaklínačovi 3 a jeho datadiskoch a práve odtiaľ pochádza nasledujúca historka.

V neskoršej fáze vývoja datadisku si testeri všimli, že sú všetky dvere otvorené. A pod všetkými majú na mysli naozaj všetky. Vrátane tých, ktoré vyžadujú kľúč alebo mali byť navždy zatvorené, keďže len dotvárali prostredie Novigradu. Za takýmito dverami sa nenachádzal žiaden interiér a keď Geralt vstúpil do budovy, jednoducho sa prepadol do vzduchoprázdna pod mapou.

Witcher 3 Blood and Wine Door

Štúdio nevedelo, prečo sa takáto chyba diala a tak od začiatku analyzovali expanziu, až nakoniec prišli na to, čo bolo vo veci. Chybu spôsobil quest s obliehaním hradu Dun Tynne. Dizajnéri nechceli, aby hráča vyrušovali bočné možnosti a tak nastavili, aby boli všetky dvere počas questu zatvorené. Aby sa hráč skutočne venoval tomu, čomu sa má venovať.

Po prejdení questu sa malo všetko vrátiť do normálu. Vývojári sem dali príkaz, aby sa všetky dvere odomkli, ale hra nevedela, ktoré dvere mali ostať navždy zavreté. Preto otvorila doslova všetky dvere hre. A kvôli komplikovanému skriptu vývojári museli skontrolovať každé jedny dvere v hreručne nastaviť, aby sa neotvárali.

…by vysvetľovalo tento obrázok ?

Marcin Iwinski CD Projekt RED

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *