343 Industries zverejnili hromadu noviniek pre fanúšikov Halo

Halo 3 ODST X360

343 Industries dnes zverejnili niekoľko správ, ktoré potešia zrejme každého fanúšika ságy Halo. Má to však jeden háčik: žiadne zmienky o Halo 6.

Vývojári, ktorí stoja za touto ságou (akurát odišli z Bungie v čase, kedy ho kúpil Activision), zverejnili hneď niekoľko kľúčových informácií k tohtoročnej Halo Summer Celebration.

Halo 5: Guardians

Hneď prvá novinka, ktorú sme čakali, no nedočkali sme sa oficiálneho oznámenia, sa týka Halo 5. A síce, že Halo 5 pobeží v natívnom 4K na Xbox One X. Dôvod, prečo sa táto informácia neobjavila na E3, je, že hra vtedy ešte nebola pripravená na nový hardvér. Viac budeme počuť s blížiacim sa dátumom vydania Xboxu One X.

Halo 5 in 4K on Xbox One X

Spätná kompatibilita

Ďalšia veľká novinka sa týka spätnej kompatibility. Ako iste viete, tak 343 Industries vydali kompletnú kolekciu Halo: The Master Chief Collection krátko po vydaní pôvodnej konzoly. Lenže túto kolekciu trápili problémy s optimalizáciou a MP; niektoré z týchto problémov pretrvávajú dodnes. A ako zaistiť, že všetko bude bežať na 100%? Presne tak. V priebehu roka obdržia spätnú kompatibilitu Halo 3Halo 3: ODSTHalo 4Halo: Combat Evolved (Anniversary).

Nielen, že si hráči užijú príbeh a multiplayer, ale dokonca budú hry podporovať LAN multiplayer medzi Xbox One a Xbox 360. Takže, LAN párty majú zelenú, bez ohľadu na hardvér! To, že bude každé DLC z Xboxu 360 navždy zadarmo, je čerešničkou na torte.

343 Industries budú prezentovať Halo 3 a Halo 3: ODST na RTX Austin 2017.

Halo Backwards Compatibility

Halo Wars 2

Novinky sa dotkli aj Halo Wars 2. Tvorcovia priblížili, že za posledné štyri mesiace obdržali hráči päť lídrov do multiplayeru a v nasledujúcich mesiacoch pribudnú ďalší traja. Zároveň pripomínajú, že expanzia Awakening the Nightmare vychádza samostatne a to až koncom roka. Viac o tejto expanzii budeme počuť na Gamescome 2017 v Kolíne, kde tiež uvidíme gamplay z nového režimu Terminus Firefight.

Halo Wars 2 Season Pass

Halo 3 (10th Anniversary)

Aj napriek všetkým špekuláciám sa Halo 3: Anniversary nekoná. Namiesto toho si však môžu hráči zaspomínať na svoje najobľúbenejšie mapy v Halo 5. Bude tu dostupný špeciálny Halo 3 Anniversary Throwback Playlist, ktorý budú tvoriť mapy prerobené cez Forge.

Halo Online

Špekuláciám o Halo 3: Anniversary napomáhal aj zrušený Halo Online projekt postavený na H3.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *