Halo 6 uvidíme najskôr budúci rok a expanziu do Halo Wars 2 si treba kúpiť samostatne

Halo 5

K Xboxu neodmysliteľne patrí Halo a bolo prekvapením, že sme počas E3 neuvideli Halo 6. Prekvapilo nás to aj preto, že 343 Industries tesne pred E3 teasovali veľké oznámenie. Z neho sa nakoniec vykľula expanzia do Halo Wars 2.

K tomu, prečo sme nakoniec nevideli Halo 6, sa štúdio vyjadrilo prostredníctvom svojho Jeffa Easterlinga. V obsiahlejšom poste zrekapituloval, čo už vieme o chystanej príbehovej expanzii Awakening the Nightmare pre Halo Wars 2 a prakticky okamžite sa vrhol na to, prečo sme nevideli pokračovanie hlavnej hry. Tu tiež potvrdil, že Halo 6 neuvidíme ani na Gamescome ani na PAX a tak ho uvidíme zrejme až budúci rok.

Halo Wars 2 Awakening the Nightmare

Čo sa univerza Halo týka, tak 343 Industries sa momentálne sústredia na strategický spin-off a na jeho expanziu. Prezradili tiež, že sa odohráva po pôvodnej singleplayerovej kampani a operácii Spearbreaker, ktorá vychádza budúci mesiac a prinesie 2 nové príbehové misie. Awakening the Nightmare pokladajú za podobnú vec, akou bolo Halo 3: ODST. Môžeme teda očakávať kvalitný príbeh, multiplayerové mapy a režim Firefight (zhodou náhod bol aj v ODST). Zároveň sa dozvedáme, že táto expanzia nie je súčasťou Season Passu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *