Microsoft odhalil novinky, ktoré dostane Xbox One v blízkych mesiacoch

Xbox One Logo
Iba pred pár dňami sme sa dočkali vydania obrovskej aktualizácie Fall Creators Update pre Xbox One, a v príprave je ďalšia. Táto však bude menšia – prerobené a rýchlejšie prostredie už máme, teraz je čas na nové funkcie.

Nových funkcií pribudne v dohľadnej dobe hneď niekoľko. Obrovskou novinkou bude možnosť darovania hier a DLC cez Xbox Store. Darčeky tak už nebudú musieť byť obmedzené len na krabicovky, keďže po novom si budeme môcť medzi sebou darovať veci dostupné priamo v Store! Funkcia je dostupná pre členov Alpha ringu v Xbox Insider Programe už teraz.

Xbox Store Game Gifting

Darovať možno väčšinu hier, predplatné Xbox Live Gold a Xbox Game Pass, ako aj „trvajúce“ DLC. To znamená, že hráči môžu darovať napríklad balíčky máp, skin packy a ďalší obsah, ktorý nie je len na jedno použitie – teda žiadne mikrotransakcie alebo boostre. Nakupovať hry pre svojich známych bude možné pomocou tlačidla Buy as Gift, kde sa bude dať následne zvoliť gamertag alebo e-mailovú adresu, kam sa pošle kód na redeemnutie hry.

Ďalej bude k dispozícii možnosť Pridať Kluby na domovskú obrazovku. Novinka bude dostupná v možnosti „Add More“ pri upravovaní blokov na obrazovke Home. Vo vysúvacom menu Guide pre zmenu pribudnú miniatúrne Game Huby k hraným hrám, takže sa bude dať pristupovať ku kľúčovým funkciám bez nutnosti opustiť hru.

Xbox Store Home Clubs

Z Xboxu 360 sa tiež vráti možnosť odstránenia hier, v ktorých hráči nezískali žiadne achievementy. Inak povedané, ak je nejaká hra, ktorú ste prakticky vôbec nehrali alebo v nej neodomkli žiaden achievement, budete ju môcť skryť zo svojho profilu. Konzola tiež bude po novom zálohovať nastavenia domácej konzoly na cloud, takže po upgrade na novú konzolu môžete okamžite získať všetky nastavenia len tým, že sa prihlásite na profil. To isté platí aj o nastaveniach TV & OneGuide, čo je ďalšia plánovaná novinka.

Xbox One Achievement Hide

Taktiež sa pripravuje možnosť okamžitého nákupu hry bez potvrdenia heslom. Platí to len pre dospelých hráčov, ktorí si to musia navyše sami nastaviť v nastaveniach konzoly. Notifikácie na šetriči obrazovky tiež poskytnú prehľad o tom, ku ktorým aktivitám sa dá prejsť okamžite po návrate k Xboxu. K tomu pribudnú nové notifikácie, vrátane Looking for Group príspevkov, streamov a achievementov. A poslednou novinkou je možnosť nastaviť Xbox One X cez mobilnú aplikáciu, kým sťahuje Day One update.

Xbox App Setup

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *