Zhrnutie: Xbox E3 konferencia

Xbox E3 2015

Microsoft odštartoval konferenciu predstavením Halo 5. Okrem toho, že nám ukázal časť príbehu a kinematický trailer, ktorý bol naozaj pútavý, sme mohli vidieť tím Spartana Lockeho v akcii. Mimo iného tu vidíme možnosť označiť nepriateľa a prikázať svojmu tímu, aby nepriateľa zničili, prípadne aby uzdravili zraneného člena tímu. Gameplay bude možné hrať na E3 podobne ako

Po Halo 5 vidíme ďalšiu exkluzivitu pre Xbox One, hru Recore. Opäť sa jedná o hru v post-apokalyptickom svete, kde ale miesto mutantov alebo mimozemšťanov budete bojovať s robotmi, proti robotom. Viac o tejto hre sa dozvieme postupom času.

Po boku nových hier sme sa dočkali ďalšieho kľúčového oznámenia. Presne tak ako sme špekulovali na základe informácií, Microsoft práve oznámil, že Xbox One obsahovať spätnú kompatibilitu s Xbox 360! Najlepšie na tom je, že hry bude možné hrať natívne priamo na Xbox One bez nutnosti používať cloud. Vďaka tomu si budete môcť zahrať všetky hry, ktoré ste dostali zadarmo vrámci Xbox Live Gold aj na svojej novej konzole. Hry navyše vďaka tomuto dostanú možnosť robiť screenshoty a natáčať gameplay videá. A ako bonus, môžete streamovať hry z konzoly na počítač s Windows 10! Funkcia bude dostupná už tieto vianoce pre všetkých bez ohľadu na to, či vlastníte Xbox Live Gold alebo nie.

Ďalšie hardvérové oznámenie je Xbox One Elite Controller, ktorý je určený pre profesionálnych hráčov a disponuje zvýšenou presnosťou, trigger lockmi, meniteľnými súčiastkami, možnosťou mapovania tlačidiel a tiež ponúkne nové tlačidlá na zadnej strane. Ovládač je kompatibilný s Xbox One a Windows 10.

Na stage prišla Bethesda s prezentáciou Falloutu 4. Teraz oznámila, že vďaka kompatibilite Xbox One s Windows 10 sa dočkáme zaujímavej možnosti – všetky mody vytvorené na PC budú kompatibilné s hrou pre Xbox One. Ďalej, vďaka čerstvo oznámenej spätnej kompatibite dostanú hráči Fallout 3 zadarmo.

Predplatitelia EA Access dostanú skorý prístup k Need for Speed a Madden NFL 16. Už tento týždeň dostanú všetci predplatitelia zadarmo Titanfall a na jeseň potom Dragon Age Inquisition, ktorý je v súčasnosti dostupný ako Trial. Nakoniec jedno veľké prekvapenie – EA Access „Game Vault“ bude tento týždeň zadarmo pre všetkých predplatiteľov Live Gold. EA tiež predstavila Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 so sprievodným trailerom.

Konferencia pokračuje ďalej oznámeniami o Forze Motorsport 6. Microsoft tu zároveň prezentuje nový Ford GT 2015, ktorý má exkluzívnu premiéru vo Forze 6. Okrem auta, ktoré bolo ukázané fyzicky priamo v sále, môžeme vidieť naozaj realistickú grafiku. V nej zažijeme 450 vysokodetailných Forzavista áut, 26 lokalít po celom svete, multiplayer pre 24 hráčov a to všetko vo Full HD pri 60 fps. V traileri sme tiež videli náznaky fyzického poškodenia vozidiel, čo je v tradičnej Forze úplná novinka. Hra vychádza 15. septembra.

Svoj priestor tu tiež dostala novinka z dielne Bandai Namco, Dark Souls III. Hra vychádza na Xbox One v roku 2016. Ďalej vidíme trailer Tom Clancy’s The Division s gameplay zábermi, čo nás veľmi potešilo po tom, ako sa Ubisoft odmlčal. Hráči Xbox One dostanú v decembri exkluzívnu betu. Hráči na Xbox One pre zmenu dostanú darček v podobe Rainbow Six Vegas a Vegas 2, ktoré bude možné hrať na Xbox One. Rainbow Six Siege vychádza 13. októbra 2015. Nanešťastie, ani teraz sme sa nedozvedeli dátum vydania Division.

Ďalej sme sa dočkali predstavenia arkádovo vyzerajúcej exkluzivity pre Xbox One a Windows 10, Gigantic. Trailer nás príjemne prekvapil hudbou od Two Steps from Hell. Jedná sa o free-2-play bojovku, ktorú budete môcť hrať cross-platformovo. Už v auguste sa potom dostaneme beta verzie.

A nakoniec nechýbajú ani trailery na niekoľko Indie titulov z programu ID@Xbox, ktoré zahŕňajú napríklad paródiu Goats na hry od Bethesdy, ktorá zahŕňa prvky Falloutu a Skyrimu. Toto leto vyjde zaujímavý koncept Beyond Eyes, v ktorom hráte za nevidiace dievča. Ako teda hra vyzerá? V skutočnosti sa pohybujete po svete, ktorý je prázdny a postupne sa vykresľuje podľa toho, čo počujete alebo do čoho narazíte. V roku 1936 (+80 rokov) vychádza ďalšia hra, tentoraz s grafikou nemých filmov. Jedná sa o Cupheads. Okrem toho vyjde DayZ, ktorý je na počítači naozaj obľúbený. Nanešťastie, standalone Steam verzia je stále v Early Access.

Koncom roku sa tiež dočkáme vydania Rise of the Tomb Raider, ktoré sa dočkalo gameplay prezentácie. Gameplay ukazuje Laru na Sibíri uprostred búrky. Nechýba ani napätie a adrenalín. Prítomné sú aj neobľúbené Quick-Time Eventy. Na konci sme sa dočkali konečne traileru, v ktorom je Lara odetá tak, ako si to predstavujeme.

Konferencia sa pomaly blíži ku koncu a vidíme tu trailer na kolekciu hier od Rare. Tie zahŕňajú Perfect Dark, Banjo Kazooie, Viva Pinata a iné, ktoré teraz vyjdú aj na Xbox One. Kolekcia vyjde 4. augusta. Ďalším oznámením je pirátska coop exkluzivita Sea of Thieves. Okrem námorných bitiek tu zažijeme aj bojovanie proti kostrám. Windows 10 a Xbox One sa potom dočkajú Fable Legends, ktorá tu bola prezentovaná len trailerom. Hra vyjde ako free-2-play a ako už bolo oznámené dávnejšie, hra bude fungovať cross-platformovo.

Do popredia sa dostáva virtuálna realita – Windows 10 bude spolupracovať s Valve VR. Ďalej, ku každému Oculus Rift dostanete zadarmo ovládač Xbox One Controller a každú hru bude možné streamovať do VR zariadenia pomocou počítača s Windows 10. Nezabudlo sa ani na HoloLens a Minecraft bude jedna z prvých hier pre HoloLens. Opäť sme sa dočkali živého dema, kde boli HoloLens nasadené aj na kameru. Zaujímavé je, že hra bude podporovať hlasové ovládanie a vďaka virtuálnej realite si môžete vygenerovať celý svoj svet priamo na virtuálnom stole. Bude spolupracovať s tradičnou verziou, takže sa budete môcť vžiť do role „Boha“, ktorý bude mať prehľad nad dianím na vašej mape.

Microsoft ďalej oznámil Gears of War Ultimate Edition. Verejná multiplayerová beta bude otvorená už dnes a bude trvať týždeň. Multiplayer bude bežať v 1080p pri 60fps, detaily o singleplayeri však oznámené neboli a je preto možné, že bude v nižšom rozlíšení. Napokon sme mohli vidieť prvý gameplay Gears 4. Hra vychádza koncom budúceho roku. Tento rok sa ale dočkáme kľúčových GoW remasteru, Halo 5, Rise of the Tomb Raider, Forzy 5 a Fable Legends.

Alan Wake nebol oznámený, ale môžeme sa ho dočkať v priebehu týždňa, keďže Microsoft ešte plánuje oznámiť ďalšie novinky.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *