E3: Halo 5 – Singleplayer gameplay a masívny multiplayer

Halo 5

Xbox konferencia na E3 odštartovala bližším pohľadom na titul Halo 5: Guardians, ktorý nám ukáže, ako sa bude ďalej vyvíjať príbeh Master Chiefa. Už vieme, že Spartan-117 je na úteku a prenasleduje ho Spartan Locke spolu so svojim tímom. Microsoft vraví, že toto bude najväčšie Halo v histórii a to sa týka nielen singleplayeru, ale aj multiplayeru, ktorý bude naozaj masívny. V singleplayeri môžeme čakať oveľa otvorenejšie svety, v ktorých si sami zvolíte cestu, akou dokončíte danú kapitolu príbehu. Viaceré konce však nečakáme, kvôli zachovaniu jednotnej dejovej línie aj v budúcich dieloch hry. Časť príbehu sme mohli vidieť priamo na konferencii a práve teraz sa s vami oň podelíme. V pozadí môžeme vidieť strážcu, Guardiana, ktorého môžeme vidieť aj na obálke hry. Aký bude jeho účel v hre, zatiaľ nie je známy, ale podľa prvého traileru z roku 2013 sa môže zdať, že sa proti nemu postavíme. Ale zas, bol to len teaser trailer.

Kľúčovou novinkou multiplayeru bude nový režim Warzone, ktorý sa bude odohrávať na veľkých mapách a pripomína Battlefield. Vlastne, je to alternatíva k režimu Conquest, odohrávajúca sa zhruba o 500 rokov neskôr. Mapy sú 4-krát väčšie než doteraz a postavia sa na nich proti sebe dva tímy s 12 hráčmi. Okrem toho bude na mapách figurovať AI, ktorá bude buď vašim priateľom alebo nepriateľom. Okrem toho sa na mapách stretneme aj s autami a zbraňami, ktoré bude možné redeemnuť REQ kartami. No narozdiel od Battlefieldu, REQ karty dostávajú hráči náhodne a tak netreba čakať, že by sa k nim dalo dostať levelovaním. Toto všetko navyše zažijeme v 60fps, ale nie je jasné, či v natívnom Full HD rozlíšení alebo v nižšom.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *