Surface Phone údajne žije, budú to tri zariadenia v jednom

Surface Phone

Surface Phone je mýtické zariadenie, o ktorom už roky kolujú dohady. Čo to vlastne bude? Ako to bude vyzerať? A čím to bude výnimočné? Špekulácie vždy hovorili o iných veciach, tieto však znejú najpravdepodobnejšie.

Podľa toho, čo tvrdia zdroje pre NokiaPowerUser.com portál, Microsoft by mal aj s telefónom zo série Surface priniesť veľkú revolúciu. Tieto špekulácie tvrdia, že samotný telefón má asi 5.5-palcový displej, Snapdragon 835 a až 6GB operačnej pamäte. Prototyp číslo dva sa v parametroch veľmi nelíši, má však len 4GB RAM. Výkonnejší prototyp je však práve ten, ktorý by mohol Microsoft predstaviť ako tú veľkú vec, ktorá by mohla upriamiť pozornosť naň už aj vo svete telefónov. Dnes sa všetka pozornosť sústredí len na Samsung a na iPhone, ibaže ten začína pomaly ale isto strácať svoj „kult“ vďaka spomaľujúcej sa inovácii oproti minulým generáciám (a konkurencii). V čom je však Surface Phone taký výnimočný?

Mobil ponúka drasticky vylepšené Continuum, ktoré bude podporovať štandardné x86 aplikácie! Počítačový softvér tak získa nový domov v našich vreckách a bude prenosnejší, než kedy predtým. Veľmi významnú revolúciu to znamená vo firmách, ktoré budú ponúkať tieto telefóny svojim zamestnancom. Do pamäte mobilu (už dlhšie sa hovorí o 128 alebo 256GB) sa jednoducho nainštaluje desktopová aplikácia a tá sa po pripojení telefónu k Continuum Docku bude dať okamžite používať. Takže ak potrebujete niečo dokončiť na diaľku, netreba si nainštalovať program na 4 rôzne počítače a prenášať dáta na USB kľúčoch alebo ich sťahovať z cloudu. Jednoducho si stačí mať mobil a dock.

Okrem toho Microsoft vyvíja špeciálnu dokovaciu stanicu v tvare hybridného notebooku. Mala by byť kľúčovou súčasťou Surface Phone projektu a vďaka nej by mal telefón docieliť 3-v-1 model. Telefón s Windows 10 by sa dal používať aj ako notebook, aj ako tablet.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *