DOJMY: Diablo 4 Beta

Diablo IV Beta Dojmy

Nové Diablo 4 vyzerá naozaj nádejne. Je vidieť, že sa poučili z pokazeného začiatku Diabla 3. Diablo 3 bolo doslova z počiatku nepodarok. Dúfam, že už žiadne aukcie predmetov za reálne peniaze neuvidíme.

Úprimne, naschvál som nepozeral žiadne videa ani novinky a čakal som na otvorenú betu tejto hry. Čakalo ma milé prekvapenie. Hra vyzerá, hrá sa a aj má flow ako legendárne Diablo 2. Vyzerá samozrejme skvelo a trúfame si povedať, že to bude najlepšie Diablo, ktoré kedy vyšlo.

Návrat klasických charakterov…

Svoje putovanie po tejto znesvätenej zemi započnete s jedným z piatich charakterov. My sme si vybrali klasického barbara. Svoj charakter si viete vizuálne upraviť podľa vlastných preferencií. Dalo by sa to porovnať s tvorbou postavy vo WoW-ku. Nič komplikované, ale je to úplne dostačujúce na to, aby ste si vedeli vytvoriť svojho vytúženého bojovníka.

Diablo IV

Barbar, ako isto viete, je chodiaci tank, ktorý neľútostne zmasakruje čokoľvek, čo sa mu postaví do cesty. Svojou muskulárnou postavou vzbudzuje rešpekt a máte pocit, že ste neporaziteľní.

Na test celej hry sme mali iba 72 hodín. K dispozícii sme mali celý Akt 1 a s postavou ste sa vedeli dostať na úroveň 25.

Celý svet je neskutočne veľký a po krátkom úvode Vás nechá Váš kolega samého. A tu sa vám začína dobrodružstvo. Kam pôjdete a čo zažijete, je čisto na vás. Hra vám neurčuje, ako v tretom dieli, kam sa máte vydať a tento otvorený svet doslova čaká na preskúmanie.

Nebolo možné prejsť celú mapu za tak krátky čas, ale stihli sme toho podľa nás dosť. Svet je krásne prepracovaný a prináša Vám pocit temného stredoveku a úpadku spoločnosti spolu so všadeprítomnou smrťou.

Máte tu náhodné eventy, vedľajšie questy ale aj dungeony, ktoré Vám odomknú za úspešné prejdenie legendárne schopnosti zbraní, ktoré si viete potom takpovediac nainštalovať do svojej výzbroje.

Diablo IV

Transmog, salvage a upgrade…

V hre máte možnosť si upravovať nielen svoju postavu, ale aj pomocou transmogu si upraviť vizuál vášho charakteru pomocou odomknutých skinov zbroje a zbraní. K týmto skinom sa dostanete pomocou kováča, ktorý Vám rozloží danú zbraň alebo zbroj. Okrem súčiastok získate aj skin tohto predmetu.

Okrem rozloženia predmetov máte na výber aj možnosť si všetku výzbroj upgradovať. Na to potrebujete zlatky ale aj materiál z rozložených predmetov.

Schopnosti Vašej postavy….

Náš bojovník má k dispozícii veľké množstvo skillov. Opäť sa budete musieť rozhodnúť, aký typ bojovníka budete hrať. Nie je možné si odomknúť všetko a jednotlivé stromy schopnosti sú naozaj veľké.

Rovnako ako aj v tretom dieli bude na vás, aby ste si naštudovali jednotlivé schémy, ktoré budú k dispozícii a zameranie, ktorým sa vydáte. Opäť bude treba investovať čas do štúdia vášho charakteru, aby sa z neho stala tá najlepšia verzia, čo môže byt. Môžete očakávať rôzne experimenty so schopnosťami a tak si viete vytvoriť Vášho ultimátneho bojovníka.

Diablo IV Beta

Samozrejme nezmizla ani takzvaná expertíza zbraní a čím dlhšie používate určitý typ zbrane, tým viac máte bonusov z nej. Čím väčší skill, tým väčšia odmena.

Obťažnosť pre každého…

Hra Vám v základe poskytne 4 obťažnosti a to adventurer pre tých ktorí chcú zažiť dobrodružstvo, potom tu mame veterán, ktorí už má dačo za sebou a neboja sa výzvy. Tretia obťažnosť ma názov Nočná mora. Myslím, že z názvu Vám nemusím vysvetľovať, o čo tam pôjde. Nuž a posledná ma názov Torment. Čiže mučenie. V Diablo 3 sme ničili démonov aj na 10. stupni Tormentu. Bol to veľký boj plný utrpenia, ale odmena bola sladká. Takéto iste stupňovanie očakávam aj v tomto dieli.

Démoni, traste sa!

Samotné súboje s démonmi, upírmi ale aj vlkolakmi sú doslova strhujúce!!! Množstvá nepriateľov, ktoré sa na vás hrnú, nemajú konca a v určitých momentoch máte pocit, že sa Vám v pozadí zapne skvelý soundtrack z hry Doom Eternal. Viem si predstaviť takéto kombo. Bolo by strhujúce počuť túto tvrdú hudbu pri tom, ako porcujete hordy démonov.

Jednotlivé súboje sú veľmi detailné a telá mŕtvych zrúd ležia po celom bojisku. Samotné boje s bossmi sú hlavne o taktike a premýšľaní. Nestačí len tupo mlátiť do neho, ale treba sa vyhýbať rôznym útokom a mať taktiku, vďaka ktorej prežijete a úspešne usmrtíte démona.

Diablo IV Beta

Skvelý príbeh, ale aj pútavé vedľajšie questy…

Diablo IV sa odohráva po Diablo III: Reaper of Souls. Okultisti povolali hlavnú antagonistku a dcéru Mefista, Lilith. Po udalostiach predchádzajúcich hier boli sily démonov a anjelov vyčerpané, čo jej umožnilo si vytvoriť priestor pre svoje pôsobenie.

Hlavný príbeh vyzerá byť pútavý a prepracovaný, teda aspoň z toho, čo sme mali možnosť si zahrať. Z čoho avšak máme väčšiu radosť, sú skvelo spracované vedľajšie úlohy, ktoré sú naozaj zaujímavé. Napríklad Vás čaká úloha exorcistu, ktorý bude vyháňať démonov z posadnutých ľudí. Takýchto rôznych vedľajších úloh Vás čaká nespočetne.

Spokojní sme aj sa random eventmi, ktoré síce neprinášajú takmer nič nové, ale zabavia. Skvelé je na tom to, že po mape Vám behajú aj iní hráči, ktorí sa často pridajú k Vám a tak spoločne môžete eliminovať hordy zla.

Resumé

Diablo IV je pre mňa veľkým prekvapením a vyzerá to tak, že tento nový diel bude naozaj stáť zato. Kombinácia klasiky spolu s novou next-gen grafikou a skvelou optimalizáciou Vám prinesie nekonečnú zábavu plnú bolesti a utrpenia pre všadeprítomných démonov. Za Xboxer môžeme jedine skonštatovať ten fakt, že očakávame od plnej verzie tejto hry, že bude tým najlepším Diablom, ktoré kedy vzniklo.

Takže 06.06. 2023 si chystajte Vaše motorové píly a upiľované brokovnice. V tento deň vypustite svoj hnev na celé peklo!! Krik, bolesť a neľútostné masakrovanie!!  Čaká Vás besnenie a rip and tear!!

Bigajz

People keep asking if I'm back and I haven't really had an answer. But now, yeah, I'm thinkin' I'm back!!

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *