Najhranejšou hrou súčasnosti NIE JE Fortnite

Minecraft Creeper
Pri obrovskej popularite titulu Fortnite by nikoho neprekvapilo, kebyže ide o najhranejšiu hru súčasnosti. Lenže ona ňou nie je. Aj po mnohých rokoch je najhranejším titulom Minecraft.

Počas Mineconu to odhalil Microsoft, keď vyhlásil, že Minecraft ešte aj v roku 2018 zaznamenáva okolo 91 miliónov aktívnych hráčov každý mesiac. Oproti tomu Fortnite má len 78,3 miliónov mesačne aktívnych hráčov a teda asi o 13 miiónov menej. Prekvapí to dokonca aj preto, že Minecraft je na rozdiel od Fortnitu platená hra, ktorá dovedna predala vyše 150 miliónov kusovza cenu pohybujúcu sa na veľkých platformách v rozmedzí od 20 do 30 dolárov alebo do 10 dolárov v prípade mobilných verzií.

Disney Moana Vaiana Skin Pack Minecraft

Napriek obrovskému úspechu však Microsoft neplánuje pokračovanie. „Vôbec si nemyslím, že by to pri Minecrafte dávalo zmysel. Je to vec, ktorá by roztrieštila komunitu,“tvrdí šéfka štúdia Mojang, Helen Chiang. Namiesto toho chce spoločnosť expandovať svet Minecraftu rôznymi spin-off titulmi ako sú Minecraft: Story Mode či nedávno ohlásený Minecraft: Dungeons.

„Spôsob, akým sme sa rozhodli expandovať – a myslím si, že Dungeons sú toho prvým príkladom – je taký, aby udržoval komunitu zocelenú. Preto sú naše updaty vždy bezplatné. Nechceme hráčov žiadať, aby prešli z Minecraftu na Minecraft 2. Chceme len, aby si užili Minecraft. Vždy existujú iné spôsoby expandovania, ktoré dávajú väčší zmysel pri našej predstave. Nestačí len vydať ďalšiu časť ako to robí väčšina iných značiek,“ dopĺňa.

Via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Ne že bych hrál Minecraft každý den, ale když mně chytí mlsná…nelze odolat.
    Momentálně jsem dohrál adventure na Dinosaurus island (zajímavá variace na Jurský park) a teďka se pomaličku, polehoučku pouštím do klasického survival modu mezi dinosaury.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *