Microsoft priblížil detaily k systému Intelligent Delivery inštalácie pre Xbox One X

Xbox One X

Microsoft už pred pár týždňami potvrdil, že vyvíja inteligentný spôsob inštalácie hier na Xbox One X, ktorý by umožnil využívať vstavaný 1TB disk s rozumom. Technológia nesie meno Intelligent Delivery a Microsoft k nej uviedol nové detaily.

Spoločnosť vraví, že Intelligent Delivery systém funguje tak, že umožní hry rozdeliť na viacero častí a inštalátor by sám vedel, aké súbory hráč v danej chvíli potrebuje. Čiže napríklad ak si vezmeme kampaň v Gears of War 4, tak hra by postupne sťahovala nové levely a pri postupnom prechádzaní by tie predošlé postupne odstraňovala. Technológia Intelligent Delivery však nebude súvisieť len s inštaláciou a mazaním máp. Microsoft totiž dáva vývojárom voľnú ruku a je len na nich, ako veľmi inteligentný bude systém pri ich tituloch.

Inštalátor môže napríklad identifikovať výstupný obraz a keď vidí, že hráč hrá na 4K televízore, tak nebude inštalovať 1080p textúry. Alebo napríklad sa môže ponuka dostupných jazykov v hre meniť podľa toho, akú lokalitu má užívateľ nastavenú. Za zmienku rozhodne stojí, že Intelligent Delivery systém otvára cestu hrám, ktoré budú potrebovať 2 a viac BluRay diskov. Napríklad Forza Motorsport 7 už má 95GB, z čoho až 50GB je treba stiahnuť z internetu, pretože z disku sa inštaluje iba 45GB.

A aby toho nebolo málo, hráči si môžu sami určiť, aký obsah chcú mať nainštalovaný. Plus, novinku môžu podporovať aj dávno vydané hry, ako napríklad spomínané Gears 4 alebo Zaklínač 3, ktorý má taktiež ohlásenú podporu pre Xbox One X, zatiaľ bez konkrétneho dátumu vydania. Novinkou je aj možnosť kompresie dát, čo tiež umožní šetriť miesto, najmä pri indie hrách.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *