PUBG Mobile je už dostupné na stiahnutie, takto sa líši oproti Xbox One X

Fenomén PUBG sa vzhľadom k obrovskej popularite mobilného hrania v Číne dočkal hneď dvoch exkluzívnych hier. Prvá je v podstate portom klasického PUBG, kým druhá hru okoreňuje o námorné bitky či dokonca jazdu na tankoch.

Klasické PUBG Mobile si však číňania môžu stiahnuť do svojich mobilov už teraz, a to aj pre iPhone aj Androidy. Podobne ako na Xboxe, tak aj tu je hra dostupná ako otvorená beta, no na mobiloch je dostupná na stiahnutie zadarmo, s reklamami v menu. Najzaujímavejšie na tom celom však je, že PUBG je pomerne náročná hra, čo sa hardvéru týka, a nielen, že s ňou majú problém aj výkonnejšie herné PC, ale dokonalá nie je ani na najvýkonnejšej konzoli sveta – Xbox One X. K tomu majú mobily omnoho menej výkonu, takže je celkom zaujímavá otázka, ako to bude vyzerať?

Ako môžete vidieť na videu nižšie, hra vyzerá na mobilnom zariadení vskutku dobre aj napriek podstatne nižšiemu výkonu. Verzii pre Xbox sa to samozrejme nevyrovná, tá je graficky celkom inde. Aj na mobilnú sa však dá celkom pozerať. Takou zvláštnosťou je absentujúce okolie ostrova, kde je to len modrý kruh, za ktorým definitívne končí mapa a nasleduje prázdnota. Mobilná verzia má však pomerne zvláštnu, vyblednutú oblohu, aspoň z vlastnej skúsenosti. Framerate inak kolíše, ale to nie je žiadne prekvapenie – deje sa tak aj u Xbox One a Xbox One X.

Osobne ma ale prekvapilo veľmi dobré a intuitívne ovládanie, ktorému stačí len pár sekúnd cviku. Samozrejme nechýbajú ani režimy Solo, Duo a Squad, aké sú dostupné aj na konzoli. To už uvidíte aj v ďalšom videjku, ktoré som na svojom Galaxy S7 Edge nahral ja. Čo sa inak samotnej inštalácie na Android týka, treba si do telefónu nainštalovať aplikáciu TapTap, kde si už samotnú hru nainštalujete do telefónu. Pri tom však musíte obe inštalácie povoliť cez nastavenia zabezpečenia svojho mobilu. Aby toho nebolo málo, treba si vytvoriť profil na WeChat, čo je taká čínska obdoba WhatsAppu, ktorá slúži na prihlasovanie sa do PUBG po boku sociálnej siete QQ. Pre západný trh je však jednoduchší práve ten WeChat, podporuje aj zahraničné mobilné čísla (+421, +420)

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *