E3 2017: Microsoft predstavil Xbox One X!

Xbox One X

Microsoft nezdržoval a hneď prešiel k pointe. Už prvý teaser nám ukázal, o čo tu kráča – v roku 2001 sme hrali pri 640 x 480 rozlíšení a dnes tu máme rozlíšenie niekoľkonásobne vyššie: 3840 x 2160 alebo 4K.

Microsoft okamžite ukázal novinku Xbox One X, ktorá sa začne predávať už 7. novembra/listopadu celosvetovo. Microsoft začal pracovať na konzole už pred 3 rokmi a výsledkom je šelma so 6-teraflopovou grafikou (1.172GHz) a 12GB GDDR5 pamäť s prenosovou rýchlosťou až 326GB/s. Srdce konzoly, pomenované ako Scorpio Engine, je chladené pomocou pokročilého vodného chladenia, ktoré sa využíva pri hi-end grafikách a serveroch.

Novinka je skutočne 4K konzolou so všetkým, čo k tomu patrí. Neznamená to len že podporuje 4K UHD BluRay, ale podporuje HDR, široký rozsah farieb a podporu Dolby Atmos zvuku. Microsoft však myslel aj na tých, ktorí 4K televízory nemajú a každý Xbox One X bude vylepšovať grafiku v hrách na 1080p televízoroch pomocou supersamplingu. Prejaví sa to aj na hrách, ktoré vyšli doposiaľ, Xbox One X ich renderuje vo vyššom rozlíšení a vo vyššej kvalite. Plus má rýchlejšie loadingy. Xbox One X vychádza 7. novembra/listopadu celosvetovo s cenou 499€.

Xbox One X je zároveň najmenší Xbox, aký sme kedy videli – je menší, než Xbox One S!

 

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

18 komentárov

 1. Rado píše:

  Teda konzola je solídna, 499eur je paráda, ale kurnik, kde sú nejaké ex hry? Forza 7 …… a indie hry? Toto ma bohužiaľ sklamalo. Ako kúpa je istá, ale fakt to chcelo 3-4 hry, nie multiplatformy.

 2. Danny píše:

  ty RPGčka vypadaj slibně

 3. Harbi píše:

  *dostupná

 4. StriderCZ píše:

  Prezentace je super, teď už se jen dočkat nové konzole. Mám jednu ohromnou výhodu. Strašně dlouho jsem neměl pořádný herní stroj, poslední který jsem kupoval byl NTB, který s velikými problémy utáhl Oblivion. takže mně exkluzivity prakticky nechybí. Od té doby občas hrauju na firemním NTB Skyrim, a semtam něco, jenže se strašlivě přehřívá + na střídačku Netbook na DOSové hry a hry z AMIGY..

  V plánu mám Skyrim, Fallout 4, popřípadě TESO (Bethesda navíc připravuje nový systém podpory modů- viz jejich konference)
  Dále pak Kingdom Come, Zaklínač 2+3 Lara Croft, Life is strange, Minecraft, Ori, Far cry A kdybych se náhodou nudil, tak se pustím do starších kousků při zpětné kompatibilitě….

 5. Harbi píše:

  November je sice este daleko ale uz viem ako skonci moja vyplata 😀 a sak co, urobim si vianoce skvor 😀

 6. Danny píše:

  Ja budu potrebovat snad 2 vyplaty.. 13 predobjednavek a vše řijen a listopad… do toho eště project cars 2 ultra collectors edition

 7. Danny píše:

  Jo ?Need for Speed Payback shadow of war, forza 7, Priject cars 2 ultra collectors limited edition, fifa 18 ronaldo edition, red dead, battlefront 2, wolfenstein 2 a dal nevim už ?

  • Jaromír Miko píše:

   ja to vidím len na základovky 😀 FIFA neni moja šálka kávy, CARS 2 sa nechám prekvapiť. Ale tiež mám v checkliste NFS, Forzu, Crackdown 3, Agents of Mayhem, Wolfenstein a Battlefront 😀

 8. Danny píše:

  Tak ja jako fifu taky nemusim minulej dil 17 byla moje prvni fifa kterou sem hrál a ten mod Cesta mě osobně bavil.. v 18 je pokračovaní přiběhu tak proto.. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *