E3 2017: Toto všetko predstavil Microsoft na svojej konferencii

E3 Microsoft Phil Spencer

Phil Spencer už skôr upozornil, že dnešná E3 konferencia bude dlhšia, než obvykle. A má k tomu dôvod. Okrem nového Xbox One X totiž Microsoft prezentuje 43 hier, z toho 22 sú konzolovými exkluzivitami pre Xbox.

Začalo to tou najočakávanejšou – Forza Motorsport 7 vychádza tento rok na Xbox One a Windows 10 s podporou Play Anywhere. Zároveň pobeží v 4K 60fps na Xbox One X. Mohli sme vidieť, že Microsoft naozaj zapracoval na grafike a že je potvrdené to, čo sa leaklo behom dňa. Zároveň je to hra, ktorá exkluzívne prezentuje nové 2018 Porsche 911 GT2 RS.

Hneď na to nasledovalo prekvapivé odhalenie METRO: Exodus, ktoré vychádza multiplatformovo a na Xboxe bude podporovať Play Anywhere. Hra je inšpirovaná knihami Metro 2033 a Metro 2035, takže to nie je úplne nový diel, ako sa vravelo. Stále je to však titul, ktorý zapadá do obľúbenej série. Hlavnou postavou je opäť Arťom 😉

Ďalej vidíme Assassin’s Creed Origins, ktorý vychádza 27. októbra/října 2017 na Xbox One a ďalšie platformy. Potvrdzuje sa všetko, čo sme mohli vidieť doteraz. Hlavnou postavou je Bayek, ktorý chce spustiť očistu Egypta od skorumpovaných vládcov (nepripomína mi to niečo?). Vidíme tu moreplavbu, klasické prvky asasína a aj novinku, ktorú si AC prevzalo z Far Cry – prieskumného sokola. Hra pobeží v 4K na Xbox One X.

Ďalším oznámením bolo, že Playerunknown’s Battlegrounds vychádza exkluzívne na Xbox One ešte tento rok a s podporou 4K pre Xbox One X. Zároveň to vyzerá, že bude podporovať interakciu s hráčmi cez Mixer.

Microsoft tiež počas eventu ukázal novinky zo sveta Minecraftu. Pripravuje sa niečo ako zjednotený Minecraft, čo môže značiť UWP/Play Anywhere verziu hry pre Xbox One a Windows 10. Novinkou má byť jedinečne prepojený Xbox Live multiplayer, ktorý prepojí mobily, VR, PC a konzoly (značí to aj PS4?). Špeciálne pre Project Scorpio bude potom dostupný balíček Super Duper Graphics Pack, ktorý okrem 4K prinesie aj úplne nové grafické efekty a celkovo to vyzerá, akoby mala hra celkom nový engine.

A nakoniec došlo na ukázania trailerov pripravovaných hier.

Deep Rock Galactic (4K)

State of Decay 2 (4K | Play Anywhere)

The Darwin Project (MOBA, 4K HDR, Interaktivita cez Mixer)

Dragon Ball Fighter Z

The Black Desert Online MMORPG

The Last Night

The Artful Escape

Code Vein

Sea of Thieves

TACOMA

Super Lucky’s Tale

Cuphead

Crackdown 3

Ashen

Life is Strange: Before the Storm

Ori and the Will of the Wisps

 

ID@Xbox Novinky

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *