Unity Engine už podporuje Xbox One X

Unity Logo

Len minulý týždeň vydali Epic Games aktualizáciu pre Unreal Engine, ktorá priniesla prvotnú podporu pre Xbox One X. Teraz sa do partie pridáva ďalší engine – Unity.

Spoločnosť Unity Tehnologies, ktorá stojí za rovnomenným enginom, v najnovšej aktualizácii priniesla natívnu podporu pre Xbox One X, vďaka čomu môžu vývojári pracujúci s týmto enginom rozšíriť svoje hry. Vďaka 4,5x vyššiemu výkonu oproti klasickému Xbox One ponúka jeho najmladší brat rôzne možnosti, ako vylepšiť hry a tak ich posunúť na ešte vyšší level.

Zatiaľ čo väčšina vývojárov sa rozhodla využiť tohto výkonu na zavedenie 4K, HDR a vyššieho framerate, niektorí vývojári sa rozhodli ho využiť na ostatné vylepšenia. Pre príklad, Agents of Mayhem využije výkon na oživenie mesta tým, že doň pridá viac dopravy a civilistov. Po prvom gameplayi môžem za seba povedať, že tento krok vítam. Viac však už v recenzii, ktorá vyjde v nasledujúcich dňoch.

Unity Engine v najnovšej verzii umožní vývojárom prispôsobiť hry pre nový Xbox a už teraz podporuje 4KHDR.

Xbox One X Unity

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *