Unreal Engine 4.17 priniesol podporu pre Xbox One X

Unreal Engine

Podporu pre Xbox One X vo svojich hrách už potvrdilo niekoľko štúdií a do dnešného dňa poznáme 80+ hier, ktoré jeho výkon využijú. Ak však vyvíjate vlastnú hru a beží na Unreal Engine, potom máme dobrú správu.

Najnovší update Unreal Engine 4.17 SDK, ktorý sa dá stiahnuť cez Epic Games Launcher na PC alebo Mac, prináša podporu pre Xbox One X. Jedná sa však len o initial support balík rozhraní, s ktorým môžu vývojári už teraz rozbehať hry na novej konzole. Epic Games dodávajú, že už onedlho vydajú druhý patch, ktorý zavedie plnú podporu pre Xbox One X.

Unreal Engine 4.17

Vývojári, ktorí vyvíjajú svoje hry na Unreal Engine, tak môžu už teraz otvárať svoje projekty a môžu ich nanovo prispôsobiť vyššiemu výkonu. Môžu sem napríklad priniesť modely vo vyššej grafike, prípadne naniesť na modely kvalitnejšie textúry, zvýšiť hustotu časticových efektov alebo inak upraviť svoju hru. Pretože je Xbox One X postavený na rovnakej platforme ako One S a One, vývojári ušetria čas.

Rozhranie tiež prináša experimentálnu podporu pre ARKit od Applu.

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *